Hlavní navigace

BenQ monitory lákají atraktivním vzhledem

[Tisková zpráva] Praha, 6.2.2009 – Společnost BenQ, přední výrobce projektorů a monitorů, láká zákazníky příznivými cenami svých produktů. I při výrazném oslabení kurzu koruny vůči dolaru a euru jsou ceny produktů, představených na konci roku 2008, na stejné cenové úrovni, a tak je možné si koupit Full-HD monitory za výhodné ceny.

Sdílet

Zatímco mnohé konkurenční výrobky zdražují, BenQ nabízí stále za příznivé ceny řadu HD monitorů představených ve druhé polovině loňského roku, takže se jedná o modely využívající ty nejnovější technologie. Mnoho zákazníků potěší, že BenQ se kromě dokonalého obrazu a propracovaného designu zaměřil také na energetickou úspornost svých monitorů, takže nejnovější 24“ HD monitory série M i E mají maximální spotřebu velmi příjemných 45 W, 22“ monitory ještě nižší.

Hlavní přednosti monitorů je samozřejmě plné vysoké rozlišení 1920×1080 bodů (Full-HD 1080p), které je ideální pro sledování filmů a pořadů v high-definition rozlišení. Zvláště se uplatní tam, kde není místo pro velké HD televizory, ať již pro své rozměry, vysokou cenu či pro nevhodnost použití pro kancelářské aplikace. HD LCD monitory BenQ jsou vhodné nejen pro filmy, ale i pro hry, surfování po internetu a práci s aplikacemi. Ocení je i majitelé herních konzolí, jejichž hry jsou optimalizovány právě pro rozlišení s poměrem stran 16:9.

Série M – LCD s integrovanou webovou kamerou
Monitory ze série M jsou určeny především těm, kterým jde nejen o plný high-definition požitek ze sledování filmů a dostatek místa pro práci, ale i o plnou multimediální výbavu se stylovým vzhledem.

„Emka“ mají totiž vytříbené bílé lesklé provedení, které na trhu plném černých a šedých monitorů příjemně vyčnívá. Do výbavy patří integrovaná webová kamera s rozlišením 2 megapixely a mikrofonem, reproduktory, USB konektory a 3,5mm audio vstup a výstup přímo v monitoru. To vše dává dohromady dokonalý multimediální monitor.

E2400HD, E2200HD, E2200HDA – stylově černé, doplněny bílými doplňky
Stylové černé provedení monitorů série E je doplněno bílou linkou pod monitorem a dalšími bílými doplňky po stranách monitoru. Monitory „E“ mají stejně výborné obrazovky jako „M“, také disponující maximálním jasem 300 cd/m2, statickým kontrastem 1000:1, dynamickým 10000:1, herní odezvou 5 ms / 2 ms a obrazovka je matná pro nízkou odrazivost a co nejmenší namáhání očí. Multimediální charakter monitorů podtrhuje i 3,5mm audio vstup a výstup. Všechny modely v řadě mají plné HD rozlišení 1920×1080 bodů, a to včetně 22“ monitorů.