Hlavní navigace

BenQ na prvním místě - projektory BenQ jsou nejprodávanější

[Tisková zpráva] Od roku 2005 je společnost BenQ v segmentu projektorů nepřetržitě jednička ve střední a východní Evropě.

Sdílet

Praha, 5. prosinec 2008 – Společnost BenQ oznámila své výsledky za třetí čtvrtletí. Projektorům BenQ se výrazně daří, v regionu střední a východní Evropy (CEE) mají ve třetím čtvrtletí 2008 tržní podíl 19,9 %, což je s přehledem staví na první místo před všechny konkurenty. Vyplývá to z údajů přední marketingově-analytické společnosti Futuresource. Své výsadní postavení si BenQ v regionu drží od roku 2005, na významném polském trhu od roku 2006.

Velmi dobře si projektory BenQ vedou v České republice, kde mají mezi všemi prodanými značkami podíl 27,64%. Na Slovensku je podíl firmy dokonce, kde je podíl firmy 40,68 %. Projektory BenQ se poprvé od začátku svého působení na bulharském trhu dostaly i tam na první místo, konkrétně se tak stalo ve třetím čtvrtletí 2008 s 27,96% zastoupením.

Na trhu projektorů je znatelný silný trend vzestupu širokoúhlých WXGA modelů, což souvisí s rostoucí popularitou širokoúhlých monitorů. S tím souvisí poptávka po SVGA projektorech, která se oproti druhému čtvrtletí propadla o 50 %. Velmi dobře se prodávaly projektory BenQ s rozlišením 720p, přičemž společnost očekává rostoucí poprávku po 1080p modelech a proto se na ně hodlá ve zvýšené míře soustředit. BenQ také zaznamenal rekordní prodeje projektorů určených pro promítání na velmi krátké vzdálenosti, tzv. „Short Throw“. Konkrétně se velmi dařilo modelům MP512ST a MP522ST, a to zejména v Česku, Rumunsku a Bulharsku.

„Jsme velmi spokojeni s těmito vynikajícími údaji o prodeji našich projektorů v uplynulém čtvrtletí,“ řekl Mike Borze, výkonný ředitel BenQ pro střední a východní Evropu. „Ačkoli je situace na trhu velmi náročná, rozšířili jsme produktovou řadu projektorů o nové technologie jako „Short Throw“ a další hodnotné modely určené pro nejrůznější použití.“

BenQ celosvětově
Podle údajů 2008 Worldwide DTC Update se BenQ projektory posunuly ze čtvrtého místa ve druhém čtvrtletí 2008 (6,84 %), na druhé místo ve třetím čtvrtletí s tržním podílem 7,84 %.

BenQ Top 3 pozice ve 31 zemích
Podle čtvrtletních údajů se projektory BenQ umístili mezi prvními třemi nejprodávanějšími značkami ve 31 zemích a mezi dvěma nejlepšími v 15 zemích. První příčku pak zaujímají v Česku (27,64 %), Slovensku (40,64 %), Rakousku (16,79 %), Bulharsku (27,9 6%), Polsku (22,76 %), Turecku (59,54 %), Indonésii (21,58 %), Saudské Arábii (14,77 %) a v ostatních zemích Středního východu (35,49 %).

Regionální údaje za třetí kvartál 2008

  • V Evropě se vzrostl podíl BenQ z 7,95 % (Q2) na 8,46 % (Q3), čímž se společnost umístila celkově na třetím místě.
  • V Asii a Pacifické oblasti zaznamenal BenQ vysoký růst z 8,59 % na 13,56 % a posunul se na druhé místo.
  • V kontinuální Číně se podíl BenQ mírně zmenšil na 8 % a zaujímá sedmé místo.
  • V severní Americe se podíl BenQ posunul z 1,12 % na 1,72 %.
  • V zemích střední a jižní Ameriky vzrostl podíl BenQ z 11,02 % na 13,74 %, což mu přineslo třetí místo mezi výrobci projektorů.

O společnosti BenQ Corporation
BenQ Corporation je předním dodavatelem zařízení navržených s ohledem na digitální životní styl svých zákazníků. Víceoborové zaměření této společnosti zasahuje především do oblasti mobilních komunikací, displejů a projektorů, sítí a technologií pro digitální konvergenci. BenQ nabízí bezkonkurenční sortiment výrobků a integrovaných technologií pro všechny používané platformy, přičemž staví na svém firemním sloganu „Přinášet potěšení a kvalitu do života“. Mezi nabízené produkty a technologie patří digitální projektory, LCD panely, LCD televizory, digitální kamery, mobilní telefony, notebooky, zařízení pro ukládání dat, paměťová média a počítačové periferie, jako např. myši a klávesnice. Tržby BenQ Corporation v roce 2007 přesáhly hodnotu 1,83 mld. Dolarů.

About BenQ Group
Skupina BenQ se v současnosti skládá z 12 společností, jež na jednu stranu fungují zcela samostatně, ale přitom sdílejí společné zdroje, díky čemuž se snaží dosahovat pákového efektu. Skupina BenQ zahrnuje BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (což je jeden ze tří největších výrobců velkých LCD-TFT panelů), dále Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, Daxon Technology Inc., Daxin Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, Darwin Precisions Ltd, Raydium Semiconductor Corporation, Cando Corporation a konečně také Wellypower Co. Ltd. Výnosy za rok 2007 v rámci celé skupiny BenQ činily 26 miliard USD (500 miliard Kč).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).