Hlavní navigace

BenQ nabízí DLP projektory vyžadující nižší náklady na údržbu

[Tisková zpráva] Praha, 7. listopad 2008 – Společnost BenQ oznámila významný pokles cen u DLP projektorů, které jsou spolehlivější z pohledu výkonu i údržby oproti LCD projektorům, které byly v minulosti výrazně levnější a tím i dostupnější. Stále více projektorů se používá v kancelářském využití nebo jako domácí kino a nyní pokles cen u DLP projektorů umožňuje jejich větší dostupnost.

Sdílet

Všechny projektory BenQ využívají technologii DLP (patentovaná technologie firmy Texas Instruments), která zajišťuje dostatečný výkon pro ostrý obraz. Tyto projektory mají neprodyšně uzavřený mechanismus a jsou tedy odolné proti prachu bez použití filtru. Tato osvědčená technologie zlepšuje věrnost barev a lépe využívá barevné spektrum lampy k dosažení vyššího jasu projekce. Dále procesor DLP využívá zadní chlazení a tím je snížena provozní teplota.

Proč se vyplatí investovat právě do DLP projektoru?
Koupí projektoru investice do tohoto produktu nekončí, protože s každým produktem jsou spojeny celkové náklady na vlastnictví (CNV). Je možné tyto CNV u projektorů snížit? Ano, právě DLP projektory jsou specifické tím, že jsou nejen spolehlivější, ale oproti jiným projektorům mají nižší CNV.

Mezi tři hlavní položky nákladů spojených s vlastnictvím se řadí čištění a výměna filtru, výměna lampy a zhoršení barev a čištění. Velkou potíž pro uživatele představuje především prach, který může časem výrazně ovlivnit chod projektoru. Jak je chod projektoru ovlivněn?

  • Zanesený filtr může zvýšit provozní teplotu – projektor se přehřívá
  • Může dojít k celkovému snížení lumenů – pokles svítivosti
  • Může dojít ke snížení kontrastu a ostrosti – zhoršený výkon
  • Obraz se může jevit nevýrazným či bezbarvým – barvy neodpovídají skutečnosti a sníží se spektrum barev

Údržba projektorů
Všechny LCD projektory jsou opatřeny filtrem. Filtr běžného LCD projektoru je doporučeno čistit již po 100 – 300 hodinách provozu. Pokud filtr nevyčistíte, optické součástky se mohou přehřát a být citlivé na znečištění prachem. Zanesený filtr způsobí zvýšení teploty, která může značně zhoršit kontrast a svítivost a snížit životnost lampy. Může k tomu dojít každý měsíc nebo v průměru po třech měsících, podle četnosti použití projektoru. Výměna filtru nebo jeho čištění často vyžaduje demontáž projektoru ze stojanu nebo stropního držáku.

U DLP projektoru můžete čištění prachu předejít a současně snížit náklady. Díky neprodyšně uzavřenému DLP procesoru a skleněnému krytu před zrcadly je zabráněno usazování prachu na zrcadlech a zhoršení obrazu. Procesor DLP není klasický panel, ale polovodičový procesor, a proto je možné jej chladit jinak než LCD panel. Procesor DLP má vnitřní zrcadla, která odrážejí světlo a tím snižují teplotu. Využití zadního chlazení v procesoru DLP umožnilo výrobcům sestrojení neprodyšně uzavřeného optického systému, který zabraňuje usazování prachu na klíčových optických součástkách a umožňuje odstranit z konstrukce projektoru filtr.

V současnosti je na trhu více než 160 typů bezfiltrových DLP projektorů předních značek. Tyto projektory, vyznačující se nižšími náklady na údržbu, mohou být plně využity nejen v kancelářských prostorech a domácnostech, ale také v místech se zvýšenou prašností, tedy školách, zábavních podnicích (zakouřené prostory mají vysokou prašnost) a průmyslových provozovnách, kde se nacházejí ještě zbytky pevných částic v ovzduší.

O společnosti BenQ Corporation
BenQ Corporation je předním dodavatelem zařízení navržených s ohledem na digitální životní styl svých zákazníků. Víceoborové zaměření této společnosti zasahuje především do oblasti mobilních komunikací, displejů a projektorů, sítí a technologií pro digitální konvergenci. BenQ nabízí bezkonkurenční sortiment výrobků a integrovaných technologií pro všechny používané platformy, přičemž staví na svém firemním sloganu „Přinášet potěšení a kvalitu do života“. Mezi nabízené produkty a technologie patří digitální projektory, LCD panely, LCD televizory, digitální kamery, mobilní telefony, notebooky, zařízení pro ukládání dat, paměťová média a počítačové periferie, jako např. myši a klávesnice. Tržby BenQ Corporation v roce 2007 přesáhly hodnotu 1,83 mld. Dolarů.

About BenQ Group
Skupina BenQ se v současnosti skládá z 12 společností, jež na jednu stranu fungují zcela samostatně, ale přitom sdílejí společné zdroje, díky čemuž se snaží dosahovat pákového efektu. Skupina BenQ zahrnuje BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (což je jeden ze tří největších výrobců velkých LCD-TFT panelů), dále Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, Daxon Technology Inc., Daxin Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, Darwin Precisions Ltd, Raydium Semiconductor Corporation, Cando Corporation a konečně také Wellypower Co. Ltd. Výnosy za rok 2007 v rámci celé skupiny BenQ činily 26 miliard USD (500 miliard Kč).