Hlavní navigace

BenQ představuje model V2400W, nový širokoúhlý monitor LCD o úhlopříčce 24"

[Tisková zpráva] Praha, 27.5.2008 – Společnost BenQ se díky uvedení svého nového modelu V2400W může pochlubit nejtenčím širokoúhlým monitorem LCD 24" na světě, ale zároveň i tím, že vytváří nový lifestylový trend v designu počítačového hardwaru, zacílený na kultivované uživatele kladoucí důraz na stylovost. Model V2400W také nedávno získal prestižní mezinárodní cenu za design – iF Design Award. Jedná se o vysoce uznávané ocenění za špičkový design výrobků, o které soupeří nejlepší společnosti z celého světa.

Sdílet

Model V2400W spojuje překvapivou asymetrii s aerodynamickými křivkami neviditelného bombardéru B-2. Je tak celosvětovou premiérou nově vyvinutého designu značky BenQ označovaného jako Kinergy Design. Tato jedinečná souhra dynamické energie, kinetické krásy a netradiční perspektivy povyšuje technologii z čistě užitkové formy až na úroveň opulentního umění vyjadřující osobní vkus, společenskou identitu a potěšení ze životního stylu. Nesmírně atraktivní design modelu V2400W poněkud zatlačuje do pozadí špičkové technické parametry a technologie, jako je např. poměr dynamického kontrastu až 4000:1 a plná podpora standardu 1080p HD nebo nový proces vstřikování RHCM .

Počítačový hardware: Nejnovější forma umění
Značka BenQ již dlouhou dobu symbolizuje inovace v designu a technologiích se svými výrobky, které jsou nejen technicky na úrovni, ale zároveň představují optimální doplněk životního stylu. S novým modelem V2400W se tato pověst, poslání firmy i celého odvětví dostává o celý stupínek vzhůru – tvoří se zde nová úroveň očekávání a tužeb zákazníků, kde technika pozbývá svůj čistě užitkový charakter, ale stává se z ní umění symbolizující krásu, eleganci, osobnost a luxus. Aerodynamické křivky modelu V2400W jsou výsledkem nové pokrokové technologie vstřikování RHCM (Rapid Heat Cycle Molding) umožňující modelovat zcela nové tvary v ničem nepřipomínající tradiční krabicový design. Význam této moderní technologie však nekončí designem – nové skříně výrobků jsou nyní i hladší, pevnější a robustnější.

„Model V2400W čerpal inspiraci u neviditelného bombardéru B2, a tak vyvolává pocity tajuplnosti, respektu a jistého elitářství,“ uvedl Manfred Wang, ředitel designového centra životního stylu ze společnosti BenQ.

„Asymetrie tohoto monitoru současně slouží za vzor naší nové designové filozofii,“ pokračuje Wang. „Okamžitě vás zaujme pocit zachycené energie, protože očekáváte, že obrazovka se každou chvíli převrhne. Jenže stojí pevně, jako by se zastavil čas a pohyb zůstal zmrazen v daném okamžiku.“

Krouticí moment a tření mezi kovovými součástmi kloubu byly přesně vypočteny tak, aby pravostranný stojan tvořil bezpečnou oporu širokoúhlé obrazovce o úhlopříčce 24" a současně dovoloval dostatečný rozsah pro úpravu pozorovacího úhlu. Příslušnost tohoto modelu k prémiovým zařízením dokládá celková povrchová úprava připomínající černé zrcadlo.

Model V2400W je neuvěřitelně tenký a v nejsilnějším místě má tloušťku pouze 6,2 cm. Je tak vůbec nejtenčím širokoúhlým monitorem LCD 24" na světě – je o 21 % tenčí než nejbližší konkurent … a dokonce ve svém nejsilnějším místě. Eleganci provedení V2400W pak ještě zdůrazňují propracované modré diody LED a úhledné prvky dotykového ovládání.

Moderní technologie
Model V2400W se řadí mezi prémiové lifestylové produkty luxusní třídy a odpovídají tomu i jeho technické parametry. Rozhraní HDMI s ochranou obsahu pomocí HDCP, společně se vstupy DVI-D a VGA nabízí možnosti připojení s podporou vysokého rozlišení a kompatibilitu která nepodléhá okamžitým technologickým změnám. Firemní technologie Senseye+photo™ pro vylepšení obrazu zaručuje zcela svěží a realistické podání barev. Díky pěti přednastaveným režimům zobrazení – dynamický obraz, fotografie, standard, film a sRGB lze optimalizovat podání na obrazovce jediným stiskem tlačítka. Model V2400W je také kompatibilní se standardem NSTL, a tak zajišťuje velmi přesné podání barev bez rozdílů mezi monitorem, tiskárnou, digitálním fotoaparátem či jiným zobrazovacím zařízením. Dynamický kontrastní poměr modelu V2400W dosahující výjimečné hodnoty 4000:1 kromě toho přináší zcela novou úroveň podání černé barvy a zároveň s neuvěřitelnou čistotou a přesností odhaluje i ty nejjemnější tmavé detaily. Nejmodernější technologie AMA (Advanced Motion Accelerator) firmy BENQ použitá u modelu V2400W přispívá k ostrému podání dynamických scén videa bez rozmazání nebo známek zdvojeného obrazu, a to díky neuvěřitelně krátkému času odezvy pouhých 2ms GTG (šedá-šedá).

Doporučená koncová cena je 8 990Kč bez DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).