Hlavní navigace

BenQ rozšiřuje nabídku LED displejů o pět nových modelů řady V

[Tisková zpráva] Nové modely s úhlopříčkami od 18,5´´ do 24´´ díky svým unikátním vlastnostem představují pro uživatele perfektní volbu LED monitoru

Sdílet

Praha, 21. dubna 2010 – Společnost BenQ, světový lídr na poli LED monitorů, rozšiřuje své portfolio těchto displejů o pět nových vysoce kvalitních modelů, zaměřených na různé skupiny zákazníků. Uživatelé si mohou vybrat z LED monitorů s podporou HD a úhlopříčkou 18.5’’, přes 21,5’’ až po 24’’ Full HD displeje. Od konkurence se nové monitory BenQ odlišují svou neuvěřitelnou tenkostí (14–15 mm), vynikající energetickou efektivitou a nepřekonatelným kontrastem (dynamický kontrastní poměr 10 000 000 : 1). Opatřeny jsou technologií Senseye® Human Vision, výstupem HDMI 1.3 a jackem pro připojení sluchátek.

Za zmínku jistě stojí také ekologický přístup k výrobě, jež je typický pro produkty BenQ, a velice povedený produktový design, který si zasloužil renomované ocenění iF.

Nejlepší LED monitory široko daleko
Monitory BenQ řady V uspokojí všechny zákazníky bez rozdílu jejich životního stylu, rozpočtu nebo způsobu použití – zkrátka nezklamou za žádných okolností. Modely jsou rozděleny do třech kategorií podle velikosti:

  • 18.5”W – V920
  • 21.5”W – V2220 / V2220H
  • 24.0”W – V2420 / V2420H

Nově představené LED monitory řady V se vyznačují jasem 250 NIT a od konkurence se na první pohled odlišují svou výjimečnou tenkostí – 18.5’’ displej má tloušťku pouhých 14 mm, ostatní modely pak o pouhý jeden milimetr více. Nové modely zabodují také díky významné úspoře energie (energetická efektivita 44%) a dynamickému kontrastnímu poměru, který dosahuje bezkonkurenční hodnoty 10 000 000 : 1. Nezáleží na tom, zda s novými monitory budete chtít surfovat po internetu, pracovat či sledovat televizi – díky LED technologii v kombinaci s pokročilými technologiemi vám tyto displeje poskytnou vždy perfektně ostrý obraz s nulovými úniky světla, barevnou škálou zahrnující takřka nekonečný počet odstínů a neuvěřitelně věrným vykreslením bílé a černé. Monitory BenQ řady V díky čistému vyobrazení fontů, grafů a videa významně šetří vaše oči, které tak již nebudou trpět přílišnou únavou.

Díky pokročilé technologii Senseye Human Vision je obraz u displejů BenQ řady V výrazně barevnější, jasnější a zároveň i hlubší – a to dokonce i u těch nejtmavších scén. Nové displeje BenQ jsou na základě použití technologie Senseye® 3 uživatelsky velmi příjemné – nabízí šest přednastavených režimů pro různé situace – Hra, Film, sRGB, Standard, Foto a Eco. “Šetřící” mód Eco je vhodný zejména pro tmavší nastavení, kdy displej šetří až 65.6% elektrické energie v porovnání s ostatními režimy, a to bez nežádoucího efektu snížení kvality obrazu. Nezávislá správa barev přidává další dimenzi do pokročilých možností práce s odstíny díky tomu, že není nutné přistupovat na kompromisní řešení, uživatel si může nastavit každou barvu přesně dle svého vkusu. Technologie Senseye dále zajišťuje, že se monitory přizpůsobují okolnímu prostředí a automaticky nastavují kontrast, intenzitu podsvícení a jas. Jednou z výhod LED displejů v porovnání s produkty založenými na technologii CCFL představuje jejich schopnost okamžitého zobrazení obsahu ihned po zapnutí. Všechny LED monitory BenQ řady V jsou opatřeny výstupy DVI a D-Sub. Modely s označením “H” pak navíc nabídnout HDMI 1.3 a výstup na sluchátka.

Nové monitory BenQ řady V si uživatelé zkrátka zamilují. Jejich design byl oceněn prestižní cenou iF 2010 – díky svému perfektnímu vzhledu tak snadno zapadnou do jakéhokoli pracovního prostředí. Při jejich výrobě nebyla díky pokročilým výrobním procesům použita žádná rtuť a displeje se mohou chlubit několika certifikáty (EuP, RoHS a Enery STAR 5.0), které jejich vysokou šetrnost k životnímu prostředí jednoznačně potvrzují.

Produkty jsou dostupné za částky: V920 – 2.790 Kč bez DPH, V2220/V2220H – 4.190/4.490 Kč bez DPH, V2420/V2420H – 4.790/5.190 Kč bez DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).