Hlavní navigace

BenQ uvádí nový DLP projektor MP 727 s vysokým jasem

[Tisková zpráva] MP727 míří hlavně do malých a středních firem a škol, kde nabídne široké možnosti pro každodenní použití

Sdílet

Praha, 8.leden 2008 – Společnost BenQ představila nový DLP projektor s ultra vysokým maximálním jasem 4300 lumenů. MP727 patří do Mainstream Series, tedy produktové řady cenové výhodných projektorů určených hlavně pro malé a střední společnosti, pro veřejné instituce a školy všech vzdělávacích úrovní. Použití projektoru je velmi široké a sahá od konferenčních místností až po velké přednáškové sály, od neosvětlených učeben po plně osvětlené kanceláře. MP727 v sobě spojuje to nejlepší z dílen firmy BenQ, například 3D Color Management, i dalších společností – UNISHAPE firmy OSRAM a BrilliantColor od Texas Instruments.

Živé barvy a široká použitelnost
MP727 nabízí za cenu srovnatelnou s konkurenčními výrobky střední třídy výborné vybavení a o řád lepší technologie. Plně digitální zobrazovací technologie DLP čipu vytváří ostrý, snadno čitelný text a kontrastní obraz s plnými barvami.

Až o 50 % je zvýšena intenzita středních tónů díky technologii BrilliantColor, také barevné spektrum je širší než standardní sRGB, takže projektor je připraven i na zpracování obrazu přesahujícího standardní barevný gamut. 3D Color Management umožňuje vlastní správu a nastavení barev a to díky regulaci barevného tónování, saturace a barevné odezvy, tedy síly barev, aniž by se to negativně odráželo na barevné odezvě ostatních barev. Technologie UNISHAPE dále zvyšuje kvalitu obrazu a díky optimalizaci světelného toku umožňuje měnit nastavení kontrastu a jasu, bez negativního vlivu na hodnoty toho druhého. To se často stává u levnějších projektorů, kde snižování jasu vede ke snižování kontrastu a naopak. Obraz je dále díky použitým technologiím až 40 % světlejší než u jiných projektorů, přitom stále jasně čitelný. A díky velmi vysokému maximálnímu kontrastu 3500:1 je obraz jasný i v dobře osvětlených místnostech.

Praktický vždy a všude
Všestrannost MP727 je doplněna řadou praktických drobností, které usnadňují krátké i dlouhé prezentace či promítání filmů. Mezi vítaná ulehčení patří 11 přednastavených prezentačních režimů, například speciální pro hraní her či video. Při absenci plátna a promítání přímo na stěnu je optimální kvalita obrazu zaručena díky technologii Wall Color Correction, se kterou lze barvy přizpůsobit podle barevného odstínu stěny.

Milovníci pokročilých multimediálních technologií ocení HDTV kompatibilitu, integrovaný 3W reproduktor a HDMI 1.3 konektor s podporou HDCP.

Propracovaný dálkový ovladač neslouží jen ovládání všech obrazových funkcí, lze s ním i velmi snadno měnit hlasitost všech k projektoru připojených audio zařízení například externích reproduktorů, DVD přehrávače či notebooku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).