Hlavní navigace

BenQ uvádí pět nových LED monitorů, které mají všech 4E - ergonomie, ekologie, ekonomie, entertainment

[Tisková zpráva] BL série je určena především profesionálním podnikovým řešením

Sdílet

V Praze 29. září 2010 – Nová série BL produktů od BenQ byla navržena tak, aby podnikům nabídla konkurenční výhodu, neboť „4E“ LED displeje přináší potřebnou ergonomii, ekologickou i ekonomickou přívětivost a zábavu (entertainment). Pětice nových modelů s úhlopříčkami 19“, 22“ a 24“ představují ideální volbu pro podniky a klade si za cíl zvýšit pracovní nasazení a spokojenost zaměstnanců a rovněž maximalizovat výsledný zisk celé firmy. Díky vylepšené ergonomii a vlastnostem displejů, mezi něž spadá automatický senzor pro ochranu očí*, přizpůsobitelný stojan s nastavitelnou výškou*, rozlišení Full HD 1080p*, poměr stran 16:9* a vylepšené VA panely*, budou zaměstnanci pracovat lépe a spokojeněji.

Nyní můžete pracovat chytře a s úsměvem
Vyspělá technologie a koncept „4E“ série BL jednoduše činí práci s monitory pohodlnější, zábavnější a především účinnější. Společnost BenQ totiž jako první na světě přináší do podnikového segmentu pokročilou technologii Vertical Alignemnt (VA) pro LED podsvícené panely. 24palcové monitory BL2400PT byly vybaveny VA panely, jež nabízejí velmi široký 178stupňový pozorovací úhel, věrné podání barev, temnější černou, extrémní kontrast a jas. Full HD 1080p rozlišení ve formátu 16:9 u 24palcového modelu rovněž potěší zaměstnance a zpříjemní jejich práci díky vynikající obrazové kvalitě. Společnost BenQ taktéž klade důraz na ochranu zraku, čímž podporuje spokojenost zaměstnanců. Integrovaný automatický senzor pro ochranu očí průběžně měří okolní intenzitu světla a upravuje jas displeje pro dosažení maximálního zrakového pohodlí, delších intervalů sledování a snížení očního napětí a únavy.

Funkce Smart Reminder celodenně v pravidelných časových úsecích upozorňuje uživatele, aby provedli doktory doporučovanou proceduru 20/6/20 podporující zdravý zrak, relaxaci a soustředění: Každých 20 minut se zrakem zaměřte na libovolný bod ve vzdálenosti 6 metrů mimo monitor a 20krát mrkněte. Nelesklý povrch a matná úprava povrchu displeje zvyšují komfort díky eliminaci nepříjemných světelných odlesků displeje. Ergonomie série BL v kombinaci s doporučovanými postupy při používání, jako je výše zmíněná procedura 20/6/20, pomáhá zaměstnancům vykonávat kancelářskou práci chytřeji a spokojeněji při zamezení vzniku syndromů spojených se sledováním obrazovky monitoru, jako jsou vysušené oči, bolesti hlavy, oční únava nebo neostré vidění. Odborníkům pracujícím v kancelářích bude takto rovněž dopřáno pohodlí díky vysoce přizpůsobitelnému stojanu s nastavitelnou výškou, jenž umožňuje 90° otočení (do portrétové pozice), 20° náklon dozadu, 5° náklon dopředu, 45° otočení na obě strany podle vertikální osy a nastavení výšky v rozsahu 130 mm.

Lepší smysl pro business
Monitory nové série BL kromě podpory příjemného pracovního prostředí také pozitivně ovlivňují náklady společností a myslí na úsporu energie. Vyspělá technologie LED podsvícení ve skutečnosti představuje trojí přínos – pro samotnou firmu, planetu Zemi i jednotlivé uživatele. V prvé řadě LED technologie spotřebuje až o 33 % méně energie ve srovnání s klasickými LCD displeji, což společnostem ušetří citelné náklady. Za druhé výrobní proces displejů s LED podsvícením bez použití rtuti snižuje emisi CO2 a prodlužuje životnost produktů, což se podepisuje na nižší míře znečištění a menším množství elektronického odpadu. Za třetí nabízejí LED panely oproti klasickým LCD stabilnější obraz, vyšší jas a lepší barevné podání pro perfektní divácký zážitek. Navíc použití inteligentních „eko senzorů“ prospívá jak podnikům, tak naší planetě. Odhaduje se, že zaměstnanci stráví průměrně 20 % pracovní doby mimo monitor, přičemž monitory v průběhu této doby zůstávají zapnuty.

„Ekologické“ senzory společnosti BenQ automaticky detekují, že uživatel opustil své pracoviště, a okamžitě přepnou monitor do režimu „eko“. Po návratu uživatele se displej ihned vrátí zpět do běžného pracovního režimu. Pokud BL displej zaznamená absenci uživatele po dobu delší, než dvě hodiny, automaticky přepne režim „eko“ do režimu automatického vypnutí, a to za účelem ještě vyšší úspory energie. Při srovnání 22“ monitoru série BL vybaveného Eko senzorem s 22“ LED monitorem a 22“ CCFL monitorem ušetří série BL společnostem až 25 % nebo 42,5 % (v porovnání s jednotlivými jmenovanými typy monitorů) energetických výdajů a emise CO2 zredukuje o 25 % až 43 %. O další úsporu nákladů se postarají integrované reproduktory a displej port (DP) představující nové digitální rozhraní využitelné pro většinu zařízení, díky čemuž se společnost vyhne obávané frázi z úst představitelů IT oddělení ve stylu „současné vybavení je silně zastaralé“.

Skvělý design v duchu hesla Lookin’ Great
Série BL byla z designérského hlediska zpracována tak, aby svým vzhledem zaujala podnikové uživatele a hodila se do každé kanceláře. Díky hladkému černému povrchu svým stylem výborně zapadne do pracovního prostředí, v němž jsou dodržovány zásady elegantního oblékání. Charakteristický znak designu představuje stylizovaný symbol štěstí (známý ze západních a východních kultur) zpracovaný ve formě ventilačního otvoru situovaného na zadní straně monitoru. Rovněž podstavec displeje je vyveden v atraktivní a praktické podobě s vnořeným zásobníkem na psací potřeby, kancelářské spony a další příslušenství.

Pětice nových LED displejů série BL bude dostupná za ceny:
BL2400PT – 5.890 Kč bez DPH
BL2201M – 5.190 Kč bez DPH
BL2201PT – 4.890 Kč bez DPH
BL902TM – 3.890 Kč bez DPH
BL902M – 3.590 Kč bez DPH

* Vlastnosti dostupné pouze u vybraných modelů 

Pro více informací prosím navštivte internetové stránky www.BenQ.cz nebo www.facebook.com/Ben­QCeskaRepubli­ka

O společnosti BenQ Corporation
BenQ Corporation, přední dodavatel síťových lifestyle digitálních zařízení, je všestranná společnost, která vyniká zejména v oblasti designu produktů, zobrazovacích technologií a mobilních technologií. BenQ nabízí bezkonkurenční šíři a hloubku lifestyle produktů a integrovaných technologií napříč platformami v duchu hesla značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“, včetně digitálních projektorů, LCD monitorů, notebooků, netbooků, All-in-One PC, LCD displejů, digitálních fotoaparátů, paměťových zařízení, čteček e-knih, mobilních telefonů, paměťových médií a zařízení standardu HID, jako jsou například myši a klávesnice.

O skupině BenQ Group
BenQ Group je v současnosti složena z nezávisle fungujících společností, které sdílejí zdroje a využívají vzájemných synergických efektů. Mezi společnosti skupiny BenQ Group patří BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (patří mezi 3 nejlepší světové výrobce velkorozměrových TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp. a Wellypower Corp.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).