Hlavní navigace

BenQ uvádí první VA LED monitory na světě

[Tisková zpráva] Nové LED monitory se pochlubí poměrem stran 16:9, plným HD rozlišením 1080p, širšími pozorovacími úhly, 8bitovým panelem a nativním kontrastním poměrem 3 000:1

Sdílet

Praha, 29. září 2010 – Mezinárodně uznávaný výrobce digitálních monitorů, společnost BenQ, oznamuje, že jako první na světě uvádí na trh LED monitory s technologií Vertical Alignment (VA). Produktové řady nových monitorů EW a VW s LED podsvícením, VA panelem a moderním poměrem stran 16:9 zastupují dva modely nesoucí označení EW2420 a VW2420H s úhlopříčkou 24“. Díky širším pozorovacím úhlům (178º/178º), nativnímu kontrastnímu poměru 3 000:1 a patentované technologii Senseye® Human Vision Technology v kombinaci s 8bitovým panelem tyto VA LED monitory přinášejí divákům nevšední vizuální zážitek.

VA panely využívající LED podsvícení osloví diváky znatelně věrnější barevnou reprodukcí a zároveň vysokým kontrastním poměrem. Zaujmou také perfektním podáním černé barvy, jež je zabezpečeno díky garanci nulového počtu vadných obrazových bodů (ZBD) a minimalizaci nežádoucích úniků světla. Věrnější a přesnější podání černé tak divákům nabídne kontrastnějších a detailnějších scény oblíbených filmů. VA panely jsou výjimečné i pro své širší pozorovací úhly (178º/178º), díky nimž na rozdíl od běžných panelů typu Twisted Nematic (TN) obraz znatelně neztrácí jas a živou barevnost při pozorování z úhlů, takže si svůj oblíbený film můžete vychutnat i společně s početnější partou přátel rozmístěných po celém pokoji.

Se zacílením na zákazníky s vytříbeným vkusem a touhou podrobit každý svůj krok elegantnímu životnímu stylu přijala řada monitorů VW za vlastní vítězný design monitorů BenQ řady V Series, který byl v rámci soutěžního ročníku 2010 oceněn při příležitosti jednoho z nejprestižnějších udílení designérských ocenění – iF Design Award. Designéři nově upustili od zlatavého zdobení kruhového podstavce a navázali na tradici jemných kontur a čistých linií doplněnou o lakované provedení.

Produktová řada EW se nyní intenzivně obrací směrem k vášnivým fanouškům digitálního videa a přichází s plnohodnotnou portovou výbavou, která prodlužuje požitek z ničím nerušeného sledování. Uživatelé totiž mohou mít permanentně připojenou celou škálu digitálních zařízení a jednoduše tak přepínat mezi herní konzolí, DVD přehrávačem, webkamerou, počítačem, iPodem a mnohými dalšími zařízeními, aniž by se museli obtěžovat s věčným připojováním, odpojováním a přepojováním kabelů. Kromě toho se na zadní straně monitorů nachází i praktický držák na sluchátka, která díky němu už nikdy nebudete muset hledat po celém bytě. Cílem modelových řad EW a VW společnosti BenQ je zkrátka vnést vznešený styl, širokou konektivitu, živé barvy a bezkonkurenční obrazovou kvalitu do životů nás všech, a to ze všech možných úhlů pohledu.

Produkty z řad VW a EW se dále vyznačují patentovanou technologií Senseye® Human Vision Technology, jejímž posláním je reprodukovat plnější, bohatší, čistější a zároveň mnohem detailnější obraz i v případě těch nejtemnějších ponurých scén. Technologie nesoucí označení Senseye 3 pak nabízí uživatelům možnost jedním dotykem pohodlně optimalizovat obrazové podání prostřednictvím 6 přednastavených režimů pokrývajících nejčastější činnosti: Game (hraní počítačových her), Movie (DVD a televize), sRGB, Standard (kancelářská práce a internet), Photo (zobrazení a editace fotografií) a Eco (úsporný režim). Dnešní nároční uživatelé rovněž ocení okamžitou dostupnost obrazu ihned po zapnutí monitoru, což v porovnání s CCFL technologií představuje další výhodu LED monitorů. Barevný režim sRGB spolu s kvalitním 8bitovým panelem nabízejícím 16,7 milionů barev navíc představuje pohodlnou cestu ke skutečně živým barevným zážitkům.

Model VW2420H je vybaven konektory DVI a D-Sub, portem HDMI 1.3 a konektorem pro sluchátka, zatímco zástupce řady EW nabídne DVI-D, 2× HDMI, D-Sub, 4× USB, Line-in konektor, výstup pro sluchátka a 2× 1,5W reproduktory – tedy komplexní možnosti připojení, které uspokojí požadavky každého zákazníka.

Ceny produktů
EW2420 – 5.990 Kč bez DPH
VW2420H – 5.890 Kč bez DPH

Pro více informací prosím navštivte internetové stránky www.BenQ.cz nebo www.facebook.com/Ben­QCeskaRepubli­ka

O společnosti BenQ Corporation
BenQ Corporation, přední dodavatel síťových lifestyle digitálních zařízení, je všestranná společnost, která vyniká zejména v oblasti designu produktů, zobrazovacích technologií a mobilních technologií. BenQ nabízí bezkonkurenční šíři a hloubku lifestyle produktů a integrovaných technologií napříč platformami v duchu hesla značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“, včetně digitálních projektorů, LCD monitorů, notebooků, netbooků, All-in-One PC, LCD displejů, digitálních fotoaparátů, paměťových zařízení, čteček e-knih, mobilních telefonů, paměťových médií a zařízení standardu HID, jako jsou například myši a klávesnice.

O skupině BenQ Group
BenQ Group je v současnosti složena z nezávisle fungujících společností, které sdílejí zdroje a využívají vzájemných synergických efektů. Mezi společnosti skupiny BenQ Group patří BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (patří mezi 3 nejlepší světové výrobce velkorozměrových TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp. a Wellypower Corp.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).