Hlavní navigace

BenQ získal patnáct ocenění red dot za design

[Tisková zpráva] Design výrobků společnosti BenQ získal patnáct ocenění „red dot design award“ v každoročně pořádané soutěži organizované v německém Essenu, konkrétněji ji pořádá Design Zentrum Nordrhein Westfalen.

Sdílet

Praha, 9. dubna 2009 – Dvě hlavní designová centra ze skupiny BenQ, BenQ Lifestyle Design Center a Qisda Creative Design Center, získaly i přes velkou konkurenci patnáct prestižních ocenění v red dot design award 2009. Díky tomuto ocenění se BenQ již podruhé umístil na prvním místě mezi všemi tchajwanskými firmami – v loňském roce získala společnost ocenění red dot jedenáct. BenQ klade dlouhodobě důraz na vyspělý design širokého spektra svých produktů.

Vítěznými produkty BenQ za rok 2009 jsou:

  • BenQ E2400HD – Multimediální Full HD monitor v elegantní klavírní černi se stříbrnými doplňky.
  • BenQ C850 – U tohoto fotoaparátu bylo oceněno především kožené provedení, C850 ale zákazníkům nabízí všechny potřebné fotografické technologie, včetně účinného stabilizátoru obrazu.
  • BenQ All-in-one PC – Stylový multimediální počítač pro celou rodinu.
  • BenQ Joybook R47 – Notebook nabízí nejmodernější technologie a kvalitní zpracování, spolu se stylovým koženým povrchem, jenž připomíná protkání kožených pásků.
  • BenQ Joybook P53 – Přenosný počítač pro ty, kteří upřednostňují detailně zpracovaný kožený povrch s jemným, méně nápadným stylem.

Dalších 10 ocenění získalo designové centrum firmy Qisda Corporation (které je součástí společnosti BenQ) za pět nápaditých LED lamp, komunikátor pro osobní péči, fotografický skener, mobilní počítač MID, bluetooth telefon a digitální fotografický LCD rámeček.

LED lampy Qisda jsou prvními produkty svého druhu a toto ocenění je pro ně velmi hodnotné. Obliba těchto LED lamp stále roste, a to hlavně díky malé velikosti umožňující vysokou flexibilitu při jejich umístění, dlouhé životnosti světelných diod a jejich nízké spotřebě. BenQ získal prostřednictvím designového centra společnosti Qisda druhé místo v této kategorii celosvětově a první místo v konkurenci asijských výrobců.

Ceny „red dot design award“ uděluje každoročně Design Zentrum Nordrhein Westfalen v německém Essenu, což je světová autorita v designu výrobků, jejich konceptů a telekomunikačních návrhů. Popularita tohoto designového klání rok od roku roste, v roce 2008 se ho například zúčastnilo více než 11000 návrhů z 61 zemí.

Ocenění pro BenQ Lifestyle Design Center a Qisda Creative Design Center dokazují vysokou technologickou i estetickou úroveň produktů. Obě centra získala od roku 2002 dohromady více než 200 ocenění za design a společnost BenQ hodlá v tomto trendu pokračovat. I nadále bude nabízeno široké spektrum produktů, které splní nejen funkční potřeby zákazníků, ale i jejich nároky na praktičnost a vzhled.

„Ceny red dot ukazují, že filozofie našeho designu a směřování jsou oceňovány a uznávány světovou návrhářskou komunitou,“ řekl Manfred Wang, hlavní ředitel designu, který zastřešuje oba návrhářské týmy. Manfred Wang vysvětluje, že filozofií designu BenQ je spojit to nejlepší z kultur Západu a Východu do celku zahrnujícího rozum a vnímavost.

15 vítězných výrobků skupiny BenQ je vystaveno a zpřístupněno všem návštěvníkům až do 30. června 2010 v red dot muzeu v Zeche Zollverein, což je bývalý těžební komplex v Essenu, nyní zapsaný na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO.