Hlavní navigace

BenQ získal šest ocenění v renomované soutěži “red dot”

[Tisková zpráva] Praha 14.4.2008 –BenQ oznámil, že šest z jeho návrhů digitálních produktů bylo Centrem designu v Essenu, v severním porýní-vestfálsku – mezinárodní autoritou pro průmyslový design – odměněno prestižní cenou “2008 red dot award: product design.” Cena red dot za průmyslový design, po níž touží a o níž usilují přední světové společnosti, je cestou k získání všeobecně uznávané pověsti v oboru inovativního designu, vynikající kvality a bezchybné funkcionality. Letos oceněné výrobky společnosti BenQ pokrývají pět obsáhlých produktových řad: LCD monitory (V2400W), mobilní telefony (T60), projektory (Pocket Projector P1 a MP512), digitální fotoaparáty (C750) a LCD televizory (V37).

Sdílet

"Od založení společnosti v roce 2001 jsme za naše výrobky získali přes 200 uznání nejprestižnějších mezinárodních porot. Po celé toto období měníme tvář průmyslu nejen vývojem moderních technologií, ale i naší stěžejní ideou, že design není jenom “o vzhledu”, ale utváří také životní styl přinášející zákazníkům lepší zážitky a řešení,” prohlásil Manfred Wang, šéf vývoje společnosti BenQ. “I nadále hodláme prohlubovat náš návrhářský potenciál a obohacovat jej o prvky moderních západních technologií, aby naše výrobky přinášely spotřebitelům radost a užitek.”

Red dot Design je jednou z nejproslulejších mezinárodních soutěží, v níž přihlášené exponáty posuzuje porota mezinárodně respektovaných odborníků na průmyslový design. Do letošního ročníku bylo přihlášeno 3203 výrobků z 51 zemí. Exponáty se posuzují podle stupně inovace, funkcionality, ergonomického řešení, odolnosti, vlivu na životní prostředí a snadnosti obsluhy. Cenu získají jen produkty, které se mohou pochlubit nejvyšším stupněm inovace, tvůrčího přístupu a kvality.

Společnost BenQ získala přes třicet takových ocenění jen za poslední tři roky a bude opět u předávání cen 23. června 2008 v budově opery divadla Aalto Theatre v Essenu. Všechny vítězné výrobky budou vystaveny od 24. června do 27. července v red dot design muzeu v areálu “Zeche Zollverein”, který je na seznamu světového kulturního dědictví.

Cena “red dot”
Dnes je cena red dot, jejíž původ sáhá až do roku 1955, jednou z nejvýznamnějších a nejproslulejších soutěží průmyslových návrhářů na světě. Skládá se z jednotlivých disciplin: design výrobku, design komunikace a pojetí designu, které probíhaly od roku 2005 každoročně v Singapuru. V roce 2007 se soutěže zúčastnilo rekordních 7000 exponátů ze 60 zemí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).