Hlavní navigace

Berlusconi: sex a moc – portrét kontroverzního politika na ČT2

[Tisková zpráva] Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi miluje jako správný Ital ženy a italské modelky milují zase postavení a peníze. Výsledkem je tamní politická a mediální scéna plná velmi důvěrných známostí. Italský dokument Berlusconi: sex a moc uvede Dvojka v neděli 18. prosince od 20:30 hodin.

Sdílet

Silvio Berlusconi o sobě rád prohlašuje, že je nejlepší a nejslavnější postavou italské historie za posledních sto padesát let. Jeho kritici však naopak soudí, že zneužívá svého bohatství a vlivného postavení ve veřejném životě k prosazení osobních zájmů. Považují ho za představitele nestandardních politických praktik a muže náchylného k nejrůznějším skandálům. Tento „Casanova dnešní doby“ se skutečně drží v italské politice velmi dlouho. Poprvé se stal premiérem už v roce 1994 a tuto vysokou státní funkci definitivně opustil naposledy teprve nedávno.

Světoznámá je především Berlusconiho přílišná náklonnost k něžnému pohlaví. Tvůrci dokumentu se pokusili na několika případech popsat nejen Berlusconiho neutuchající touhu po ženské kráse, ale především zmapovat italský model nebezpečného prolínání světa politiky a médií spolu s modelingem. Snímek je zároveň i pohledem do světa dívek, které neváhají udělat pro kariéru cokoliv. Za svoji náklonnost k pětasedmdesá­tiletému expremiérovi a druhému nejbohatšímu muži Itálie, jehož majetek je odhadovaný na 6 až 7 miliard dolarů, získávají tyto dívky vlivné posty v politice i v médiích. Silvio Berlusconi vlastní také velké mediální impérium Mediaset a díky tomu dokázal mnohokrát v minulosti obratně manipulovat veřejným míněním ve svůj prospěch. Zároveň je i majitelem a prezidentem slavného italského fotbalového klubu AC Milán.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).