Hlavní navigace

Beta Norton 360 verze 5.0 je k dispozici zdarma ke stažení a testování

[Tisková zpráva] Norton svou technologií hodnocení pověsti nastavuje zcela novou úroveň počítačové bezpečnosti

Sdílet

Praha – 21. října 2010 – Tým Norton společnosti Symantec (Nasdaq: SYMC) představil betaverzi oceněného bezpečnostního řešení Norton 360 verze 5.0. Novinka je nyní k dispozici zdarma ke stažení na webu Norton. Nová verze poskytuje podobně jako Norton Internet Security 2011 účinnou ochranu, včetně nejnovější bezpečnostní technologie založené na ověřování pověsti programů. Produkty Norton okamžitě kontrolují, kdy a kde programy vznikly, a identifikují a zničí veškeré nové škodlivé programy rychleji než kdykoli předtím, nezávisle na tom, jaký prohlížeč, instant messenger či program ke sdílení dat používáte1. Technologie je natolik účinná, že v nezávislém testu provedeném laboratoří Dennis Labs obsadil Norton první místo v testech zjišťování hrozeb v podmínkách reálného světa2 a jako jediný (navíc ve druhém roce po sobě) dosáhl pozoruhodného 100% bodového hodnocení ochrany.

Mezi další bezpečnostní prvky, díky nimž Norton pravidelně získává řadu ocenění, patří Download Insight 2.0 a SONAR 3. Download Insight 2.0 poskytuje dosud nejagresivnější ochranu na základě pověsti programů. Povolí spuštění každého staženého souboru až poté, co zkontroluje jeho bezpečnost. SONAR 3 poskytuje skutečně okamžitou ochranu před novými hrozbami, které jsou specificky navržené tak, aby se vyhnuly bezpečnostním funkcím. Beta Norton 360 obsahuje rovněž System Insight 2.0, který sleduje všechny spuštěné aplikace a uživatele proaktivně upozorní, pokud některý program nadměrně využívá systémové prostředky a zpomaluje počítač. Uživatelé tak mají nástroj pro zlepšení výkonu svého počítače.

Norton 360 beta poskytuje komplexní bezpečnostní řešení včetně ochrany identity, automatického zálohování a optimalizace počítače. Všechna nastavení jsou intuitivní a snadná a navíc program pracuje na pozadí, takže uživatele nijak neruší při práci a zábavě. Uživatelé mohou díky antiphishingovým technologiím, ochraně indentity a aplikaci Norton Safe Web bez obav nakupovat na internetu nebo využívat online bankovnictví. Norton 360 beta nabízí také možnost zálohovat důležité soubory nebo fotografie on-line a umožňuje k nim vzdálený přístup i případné obnovení odkudkoli z internetu. Novinka umožňuje optimalizovat výkon počítače, takže uživatelé mohou trávit více času tím, co opravdu chtějí a zbytečně nečekat, než se počítač spustí nebo nahraje aplikace. „Kompletní ochrana před internetovými hrozbami vyžaduje kombinaci správného bezpečnostního řešení, zabezpečení identity, účinného zálohování a pravidelné údržby počítače,“ říká Jens Meggers, viceprezident pro inženýrství, tým Norton společnosti Symantec. „Ale nedávná studie provedená týmem Norton ukázala, že 62 % dospělých na celém světě nepoužívá ani silná hesla a 69 % z nich pravidelně nezálohuje3, což jsou důležité kroky, pokud chtějí zůstat na internetu v bezpečí. Norton 360 uživatelům vše výrazně usnadňuje a navíc přidává řadu dalších funkcí, takže si každý může být jistý, že jeho soubory, fotografie a důležité dokumenty jsou v bezpečí.“

V novém uživatelském rozhraní v betaverzi Norton 360 jsou ovládací prvky jako zabezpečení, nastavení a informace o stavu ochrany a výkonu počítače uspořádány do nově navržené přehledné obrazovky. Novinkou je v tomto roce mapa ochrany Norton, která poskytuje aktuální informace o nejnovějších hrozbách, které tým Norton identifikoval a proti nimž chrání na celém světě. Tuto součást Norton zahrnul, protože poukazuje na to, že ke kyberzločinu dochází právě teď po celém světě a připomíná tak uživatelům, že opatrnosti není na internetu nikdy nazbyt. Nové uživatelské rozhraní obsahuje rovněž okamžitý přístup k Norton Online Family, bezplatné službě, která poskytuje rodičům potřebné komplexní nástroje nejen pro blokování nevhodných webových stránek, ale také pro získání skutečného přehledu o online životě jejich dětí, a Norton Safe Web, který varuje uživatele před vstupem na nebezpečné stránky dříve, než na ně opravdu vstoupí.

Dostupnost betaverze
Beta Norton 360 verze 5.0 je nyní zdarma ke stažení na adrese: www.norton.com/n360v5b­eta

Uvítáme, když účastníci betatestů softwaru Norton sdělí svůj názor a podělí se o svoje zkušenosti s produktem v diskuzích na stránce Norton Public Beta Forum.

O produktech Norton společnosti Symantec
Produkty Norton společnosti Symantec chrání spotřebitele před počítačovou kriminalitou pomocí technologií, jako je antivirová ochrana, ochrana před spywarem a ochrana před phishingem, a současně mají nízké nároky na systémové prostředky.

Společnost poskytuje také služby, například zálohování online, vyladění počítače a ochranu rodiny online. Staňte se fanouškem týmu Norton v síti Facebook na adrese www.facebook.com/nor­ton a sledujte náš mezinárodní informační kanál @NortonOnline na webu Twitter. PR pro Velkou Británii můžete sledovat na webu Twitter na adrese twitter.com/nor­tonpruk

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).