Hlavní navigace

Bez tváře, ale v plném proudu

[Tisková zpráva] V Ostravě, Opavě a na několika dalších místech v jejich nejbližším okolí natáčíme nový film režiséra Tomáše Krejčího Bez tváře. Na vysokoškolských kolejích na Hladnově, v populární restauraci R99 nebo v Husově sadu jste v těchto dnech mohli narazit na filmaře a známé herecké osobnosti.

Sdílet

V hlavních rolích totiž uvidíte Petra Lněničku (Indián a sestřička, Tobruk), Jaromíra Noska (Báthory, Román pro ženy) a Lenku Zahradnickou (Hraběnky, Ordinace v růžové zahradě). Dále se můžete těšit na Petra Formana, Miroslava Vladyku, Veroniku Jeníkovou, Markétu Frösslovou a další.

Režisér Tomáš Krejčí usiloval o realizaci scénáře Marka Epstseina už téměř před deseti lety, tehdy si ve dvou hlavních mužských rolích představoval právě P. Formana a M. Vladyku. Uskutečnit tento záměr se podařilo až letos a ve spolupráci s Televizním studiem Ostrava. Mladí muži mezitím vyzráli do podoby, která nekonvenuje s představou vysokoškolských studentů. Forman i Vladyka se přesto ve filmu objeví, jeden jako galerista, druhý jako učitel, který se zamiloval do své žákyně.

V roli americké lektorky angličtiny uvidíme Američanku Susan May Pratt. Připomínáme, že se objevila ve filmech: Šílená jízda (1999), Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999), Tanec s vášní (2000), Kouzlo obyčejného života (2002), Anorexie (2003), zahrála si i v českém seriálu Redakce (2004), Odsouzeni zemřít (2006). Televizním divákům ji představíme v pátečním Dobrém ránu (7. 11.), vysílaném na ČT2 živě z Ostravy, kam přijde společně s režisérem.