Hlavní navigace

Bezdrátové páteřní spoje Trango pro licencovaná pásma s datovou propustností 310+ Mbps míří do Evropy

[Tisková zpráva] Společnost Trango Systems dokončila ETSI certifikaci bezdrátových páteřních spojů pro licencovaná pásma 11 GHz, 18 GHz a 23 GHz, TrangoLINK® Apex a TrangoLINK Giga®. Nové produkty pro budování páteřních spojů jako alternativu k optickým spojům byly představeny na výstavě GSMA Mobile World Congress v Barceloně. Tyto produkty završují impozantní nabídku společnosti Trango v oblasti mikrovlnných páteřních spojů pro telekomunikační operátory, komunikační firmy i poskytovatele internetu.

Sdílet

Společnost Trango Systems (dříve známá jako Trango Broadband Wireless), přední světový výrobce bezdrátových vysoko-kapacitních point-to-point spojů uvedla na trh své nejnovější mikrovlnná zařízení kompatibilní s ETSI a ANSI. Nejnovější páteřní spoje společnosti Trango pro licencovaná pásma jsou plně v souladu s harmonizovanými telekomunikačními normami pro point-to-point spoje, stanovené Evropským institutem pro normalizaci v telekomunikacích (European Telecommunications Standards Institute, ETSI). Tyto normy se vztahují na výrobky pro provoz v Evropě a jiných oblastech světa, které přijaly ekvivalentní normy. Nová řada bezdrátových zařízení certifikovaná dle ETSI je k dispozici od února nejprve pro frekvence 11 GHz, 18 GHz a 23 GHz, brzy budou následovat ETSI modely pro 6 GHz a 15 GHz.

Bezdrátové systémy pro páteřní sítě společnosti Trango byly speciálně vyvíjeny pro mobilní a telekomunikační operátory a poskytovatele širokopásmových služeb, kteří vyžadují spolehlivou šířku IP či TDM pásma s vysokou kapacitou přenosu dat, vhodnou pro náročné aplikace včetně sítě UMTS, 3G, 4G, WiMAX, Wi-Fi, EDGE , LTE a jiných. Tyto IP-centrické bezdrátové spoje jsou ideální pro ethernet aplikace, mobilní páteřní sítě, WiMAX páteřní sítě, broadband datové přenosy, stejně jako pro budování privátních podnikových sítí, včetně nahrazování pronajatých okruhů jako jsou DS1, DS3 a OC3.

Současné instalace Trango zařízení si vybudovaly po celém světě mezi operátory i systémovými integrátory solidní reputaci díky osvědčenému stabilnímu a solidnímu výkonu, jednoduché instalaci, spolehlivosti a dlouhé životnosti zařízení. Tyto vlastnosti, spolu s vysokou nákladovou efektivností, mají pro provozovatele výrazný přínos při řešení „úzkých míst“ ve svých páteřních sítích, 3G, 4G, LTE ev. WiMAX sítích. První licencované bezdrátové produkty Trango byly na trh uvedeny již před 2 lety a proto v současné době existují desítky úspěšných instalací těchto zařízení ve více jak 150 zemích světa.

TrangoLINK® Apex je outdoorové IP-nativní mikrovlnné rádio s datovou propustností až 375 + Mbps full duplex (až 750 + Mbps agregovaně). TrangoLINK® Apex má několik exkluzivních funkcí vyvinutých výhradně pro všechny licencované outdoor jednotky, včetně HACM (Hitless Adaptive Coding and Modulation; Bezchybné adaptivní kódování a modulace) zaručující nepřetržitý provoz a optimální výkon i při hustém a těžkém dešti. Mezi další exkluzivní vlastnosti patří rozhraní pro optické spoje, digitální displej RSSI a podpora pro pohotovostní 1+1 standy ochranu spoje s RPS (Rapid Port Shutdown). TrangoLINK® Apex je k dispozici v modelu ANSI a ETSI pro kmitočty 11, 15, 18 a 23 GHz.

TrangoLINK Giga® je mikrovlnný systém s distribuovanou architekturou, který poskytuje propustnost pásma až 310 + Mbps full duplex (620 + Mbps v obou směrech). Zařízení má jak ethernet-nativní a TDM-nativní čtyři gigabit ethernet porty (GigE: 10/100/1000BaseT) tak i osm E1/T1 portů, které umožňují operátorům sítí bezprecedentní flexibilitu a efektivitu při přerozdělování datového provozu, řízení smíšeného provozu (TDM a ethernet), nebo pro snadnou migraci z TDM technologie k síti na bázi IP ethernet protokolu. TrangoLINK Giga® je vybaven digitálním displejem RSSI na obou venkovní i vnitřní jednotce pro rychlé a snadné nastavení antény při instalaci. TrangoLINK Giga® je k dispozici v modelu ANSI a ETSI pro kmitočty 6, 11, 15, 18 a 23 GHz.

Obě mikrovlnné IP řešení pro licencovaná pásma, TrangoLINK® Apex a TrangoLINK Giga®, mají ultra-nízkou latenci výkonu (menší než 100 mikrosekund), s mimořádně vysokou mírou paketů za sekundu (až 1 mil. PPS). V kombinaci s vysokou kapacitou, nízkou latenci a vysokou PPS jsou oba systémy mimořádně vhodné pro časově citlivý triple-play provoz jako jsou Voice-over-Internet Protokol (VoIP), mobilní širokopásmové připojení, streamování videa a aplikace pro IPTV vysílání. Oba systémy podporují Quality of Service (QoS) a funkce VLAN s osmi prioritami a čtyřmi frontami, stejně jako 1+1 standby konfiguraci pro ochranu spoje s funkcí Rapid Port Shutdown (RPS) pro extrémně rychlé přepínání v případě selhání (50 ms). 15 GHz ETSI modely pro obě produktové řady budou k dispozici po rezervaci již letos na jaře.

O společnosti Trango Systems
Společnost Trango Systems je přední výrobce a inovátor v oblasti vývoje profesionálních vysoko-kapacitních point-to-point a point-to-multipoint mikrovlnných systémů pro bezdrátovou komunikaci a přenos dat pro licenční i bezlicenční pásma. Trango se specializuje na řešení pro bezdrátové páteřní sítě s dlouhým dosahem v licenčním pásmu vhodné pro telekomunikační operátory a poskytovatele vyžadující ethernetový / IP provoz stejně jako tradiční TDM provoz s konektivitou E1/T1. Ve světě bylo instalováno více jak 300 000 produktů Trango v 70 zemích světa pro aplikace přístupových sítí, vysokokapacitních páteřních spojů, mesh sítí, Voice-over-IP (VoIP), CCTV systémů založených na IP přenosu dat i nových platformách jako IPTV. Zařízení jsou oblíbená díky svým nadstandardním parametrům a nástrojům zaručující spolehlivost spoje, stabilitu výkonu jednoduchou správu a instalaci. Trango Systems má sídlo v Poway, San Diego, CA, USA.

www.trangobro­adband.com

O společnosti Barco
Společnost Barco s.r.o. působí na trhu informačních technologií od roku 1993. Zaměřuje se na oblast integrace technologie čárových kódů, RFID a distribuci bezdrátových sítí. Barco je distributorem zařízení a poskytovatelem řešení pro bezdrátovou komunikaci v pásmu 2,4GHz, 3,5GHz a 5 GHz. Barco je výhradním distributorem společnosti Trango Systems pro střední a východní Evropu a spolupracuje také s dalšími leadery v oboru bezdrátových sítí – společnostmi RedLine Communications, Proxim, Nomadix, Radiowaves, Colubris. Základní kapitál společnosti je 20 000 000 Kč. Prostřednictvím své pobočky je společnost Barco aktivní také na Slovensku. Společnost Barco je držitelem certifikátu ISO 9001:2001.

www.barco.cz