Hlavní navigace

Bezdrátový Český Krumlov

[Tisková zpráva] Společnost TranSoft ve spolupráci s firmou Siemens Networks zprovoznila první síť založenou na technologii WiMAX v České republice. Širokopásmová soukromá rádiová síť v Českém Krumlově umožňuje od konce roku 2006 rychlý přístup státních institucí, škol a firem k internetu. Od začátku tohoto roku byla síť zpřístupněna i občanům Českého Krumlova.

Sdílet

Metropolitní síť v Českém Krumlově je založena na produktu WayMAX, která je řešením společnosti Siemens pro ekonomický a širokopásmový bezdrátový přístup v oblasti „poslední míle“ uživatelům v domácnostech, malých či domácích kancelářích a malých až středně velkých podnicích. Hlavními přednostmi této technologie je vysoká kapacita a efektivita přenosu dat, kdy jedna základnová stanice může obsloužit tisíce zákazníků až na vzdálenost 30 km. Portfolio výrobků WayMAX zahrnuje výběr modemů pro rozdílné skupiny uživatelů: plug-and-play modem pro vnitřní použití je optimalizován na vysokorychlostní přístup k internetu a poskytování VoIP v malých společnostech a domácnostech, zatímco modem pro firemní uživatele s venkovní jednotkou pro přenos a příjem je vhodný pro maximální využití frekvenčního pásma a pro služby operátorů.

„Zvolili jsme společnost Siemens jako partnera pro implementaci tohoto projektu vzhledem k jedinečné funkcionalitě a vysoké spolehlivosti řešení WayMAX,“ uvedl Ing. Luděk Fürst, ředitel společnosti TranSoft. „V nejbližší budoucnosti očekáváme, že standard WiMAX získá širokou popularitu a to především díky klesajícím cenám technologií.“

„Jsme velmi potěšeni tím, že nyní můžeme prostřednictvím inovativních aplikací na bázi technologie WiMAX – vlastním řešením WayMAX společnosti Siemens – přispět k tomuto zajímavému metropolitnímu projektu sítě,“ řekl Michel Forro, ředitel společnosti Siemens Networks, s.r.o., člen skupiny Siemens.

Spojení mezi základnovými stanicemi a modemy bylo testováno způsobem nepřímé viditelnosti (NonLOS). Výsledky dokazují, že je WayMAX schopen poskytnout služby jako prohlížení internetu, videostreaming, VoIP a přenosy souborů s garantovanou úrovní kvality, i když radiové spojení mezi odesílatelem a příjemcem obsahuje překážky, jako jsou stromy a budovy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).