Hlavní navigace

Bezkonkurenční možnosti s novým firmwarem od D-Linku

[Tisková zpráva] Praha, 22. července 2008 - D-Link je prvním velkým výrobcem síťových zařízení, který ohlásil dostupnost unifikovaného firmwaru pro svoje firemní bezdrátové přístupové body (AP). Podpořil tak znovu svoji pozici průkopníka v oboru bezdrátových a firemních sítí, kterou si udržuje již déle než dvě desetiletí. Nový firmware přináší rozšířené funkce, které umožňují s jednou verzí firmwaru nakonfigurovat zařízení DWL-3500AP a DWL-8500AP buď jako centrálně řízené „tenké“ přístupové body anebo jako samostatně fungující přístupové body.

Sdílet

Kromě vydání unifikovaného firmwaru oznámil D-Link také obohacení svého portfolia o základní verzi řešení bezdrátového přepínače, která je určena zejména pro malé/střední podniky a pro vzdělávací sektor. Nový DWS-3024L je svým vzhledem a podporovanými funkcemi shodný s bezdrátovým přepínačem DWS-3024, ale dokáže řídit maximálně 24 bezdrátových AP, zatímco DWS-3024 jich zvládne až 48.

Přístupové body DWL-3500AP a DWL-8500AP byly původně dodávány jako „tenké“ bezdrátové AP, určené jen pro použití ve spojení s bezdrátovým přepínačem DWS-3024 v prostředí velkých podniků. Takové AP jsou řízeny výhradně přes DWS-3024 a jejich konfigurační nastavení je uloženo a spravováno centrálně prostřednictvím bezdrátového přepínače, což přináší lepší zabezpečení a možnosti zálohování. Pokud AP přijde o svoje konfigurační nastavení nebo musí být vyměněn nebo přemístěn jinam, je možné přenést konfigurační nastavení do AP snadno z přepínače bez nutnosti provádět manuální konfiguraci AP.

Nejnovější unifikovaný firmware od D-Link však umožňuje používat tyto AP také ve funkci nezávislých „samostatných“ přístupových bodů bez nutnosti další výměny firmwaru, což je vlastnost, kterou konkurenční produkty nenabízejí. Tato vlastnost přináší výhody hlavně malým a středním podnikům, kterým nabízí ekonomičtější bezdrátové řešení bez přepínače s nižšími počátečními náklady. Když začne infrastruktura původně malého podniku růst, může být zapotřebí přikročit k centrálnímu řízení používaných bezdrátových přístupových bodů, a to lze nyní snadno provést, aniž by bylo nutné manuálně aktualizovat firmware každého AP nebo dokonce pořizovat jiné AP.

Unifikovaný firmware pro AP poskytuje také ideální řešení pro podniky s prostorově rozptýlenými pracovišti nebo pro poskytovatele služeb a prodejce, kteří chtějí nabízet svým zákazníkům služby bezdrátového přístupu. Možnosti lokální konfigurace AP přináší maximální flexibilitu při jejich nasazení, což se ideálně hodí pro organizace, které mají mnoho menších vzdálených kanceláří nebo samostatných malých poboček.

Ve svém komentáři k tomuto oznámení Jiří Kraval, Country Sales Manager společnosti D-Link Česká republika, řekl: „D-Link se zavázal vyvíjet firemní řešení, která budou vyhovovat potřebám podniků všech velikostí. Tato nejnovější verze firmwaru od D-Link spolu s uvedením nového základního řešení bezdrátového přepínače dává menším podnikům možnost ochrany jejich investic a řešení pro jejich rostoucí potřeby.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).