Hlavní navigace

Bezpečné chování na internetu naučí komiks České spořitelny

[Tisková zpráva] Česká spořitelna dnes spustila na svých webových stránkách (www.csas.cz/bezpecnost) e-learning v podobě komiksu. Jeho cílem je rozšířit povědomí o zásadách bezpečného chování na internetu. E-learning vysvětluje zábavnou formou význam používání správných operačních systémů, upozorňuje na nutnost dodržování bezpečnostních pravidel při přihlašování do internetového bankovnictví a učí, jak se bránit phishingu. Kurz je dalším ze vzdělávacích projektů České spořitelny, která se na oblast finančního i nefinančního vzdělávání dlouhodobě zaměřuje.

Sdílet

„Naše internetové bankovnictví má více než milion uživatelů, a proto jsme považovali za přirozené poskytnout klientům obecné informace v oblasti internetové bezpečnosti. Ta je i pro nás zcela zásadní a neustále pracujeme na jejím dalším posilování. Je klíčové, aby i klient sám dodržoval základní bezpečnostní zásady. Informace jsme chtěli přiblížit co nejširšímu počtu lidí, a proto jsme se rozhodli pro neotřelou formu v podobě komiksu,“ uvedl David Lorenc, ředitel přímého bankovnictví České spořitelny.

Jednotlivé animované příběhy trvající necelou minutu nejprve návštěvníka webových stránek uvedou do problematiky a upozorní na možné následky plynoucí z nedodržení bezpečnostních zásad. Poté následuje textová část, která seznámí se základními bezpečnostními pravidly z dané oblasti. K dispozici je i test, který prověří, zda uživatel konkrétní problematice rozumí.

Elektronický kurz má čtyři části, každá se zaměřuje na jiný aspekt internetové bezpečnosti:

  1. používání legálního a aktualizovaného operačního systému
  2. zabezpečení internetového bankovnictví
  3. zacházení s e-maily od neznámých uživatelů
  4. ochrana osobních údajů Ke spuštění elektronického kurzu se Česká spořitelna rozhodla symbolicky v průběhu března, tedy v měsíci věnovaném internetu.