Hlavní navigace

Bezpečné nákupy vánočních dárků po internetu zajistí PaySec

[Tisková zpráva] V Praze dne 3. prosince 2009 - Vánoce se kvapem blíží a s nimi i každoroční shánění dárků. Na internetu lze dnes pořídit téměř cokoli, obvykle levněji než v kamenných obchodech a z pohodlí domova. Zároveň je však potřeba vědět, na co si dávat pozor, aby kupující nenaletěl podvodníkům. PaySec proto přináší základní rady a pravidla. Navíc svým uživatelům garantuje vrácení peněz až do výše deseti tisíc korun.

Sdílet

„Na internetu už dnes nakupuje skoro každý, ovšem je důležité dodržovat některá základní bezpečnostní pravidla. Nakupovat by lidé měli u prodejců, které znají, nebo jim je doporučili známí. Užitečné jsou také reference uživatelů. Obchod by měl mít profesionálně zpracované internetové stránky, umístěné na vlastní doméně. Prodejce by také v žádném případě neměl po zákaznících chtít rodné číslo nebo číslo občanského či řidičského průkazu,“ radí produktový manažer PaySec Richard Matula.

Důvěryhodný prodejce bude mít na webových stránkách také dostupné informace o podmínkách a nákladech za dodání a platbu apod. Přehledný seznam e-shopů členěný do kategorií podle druhu prodávaného zboží je k dispozici například na www.paysec.cz.

Pokud ovšem internetový obchod nedodrží stanovené podmínky, nedodá zboží nebo nevrátí peníze v povinné 14ti denní lhůtě, neznamená to hned ztracené finance. PaySec společně s internetovým rádcem Heureka.cz poskytuje garanci vrácení peněz, takže nakupování po internetu už se nemusí nikdo bát. Pokud při nákupu využil zákazník srovnávač Heureka.cz nebo PaySec, pak má nárok na vrácení až 5 tisíc korun. Pokud využil obě služby současně, má garantováno až 10 tisíc korun.

S PaySecem lze platit ve více než 450 e-shopech. PaySec je jednoduchý a rychlý – transakce probíhají v reálném čase. PaySec je navíc také maximálně bezpečný – nikde se nezveřejňují osobní údaje nebo čísla karty, pro platbu je nutné znát pouze své přihlašovací údaje, které si zákazník sám navolí.

PaySec je nejdynamičtější platební řešení na českém internetu, vyvinuté Poštovní spořitelnou a ČSOB. Uživatelé s ním mohou platit v online obchodech nebo si posílat peníze navzájem. Další informace najdete na www.paysec.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).