Hlavní navigace

Bezpečné platby na Letušce

[Tisková zpráva] Cestovní a dopravní agentura ASIANA představila včera na tiskové konferenci bezpečný způsob on-line plateb. Na portálu Letuška.cz aktivovala platební systém PaySec.

Sdílet

Praha, 23. dubna 2008 – Na portálu www.Letuska.cz už lze koupit letenku také prostřednictvím platebního systému PaySec. Na včerejší tiskové konferenci oznámil jeho spuštění tiskový mluvčí provozovatele Letušky, společnosti Asiana, Zbyněk Pokorný.

„Systém PaySec představuje nový a bezpečný způsob on-line platby, vhodný pro klienty, kteří nemají důvěru k úhradám přes internet, nebo nabyli zkušenosti s podobnými zahraničními aplikacemi tohoto druhu,“ uvedl Pokorný. „Zákazníkům přinese vlastní mikroúčet, který pro platby využijí, aniž by vystavovali svou kartu riziku zneužití. Ten je veden nezávisle, plátce tedy nemusí mít zřízen účet u ČSOB, který systém PaySecure provozuje. Vytvoření PaySec účtu je velmi přehledné a jednoduché. Výhodou PaySec je rychlé provedení on-line platby v reálném čase, a také to, že na vás PaySec mluví česky.“

Pilotní testování přináší doposud pozitivní ohlasy a klienti začínají zjišťovat výhody tohoto způsobu platby. Jednou z nich je také možnost jeho implementace na další služby, například na široce využívaný portál Megabus.cz. Asiana zde však bude nadále preferovat spíše už zavedené a osvědčené Megabus karty. „Jsou totiž současně elektronickou peněženkou, na kterou si už cestující zvykli,“ dodal Pokorný.