Hlavní navigace

Bezpečnější webové servery díky Barracuda Labs

[Tisková zpráva] Letošní rok se nese ve znamení prudce rostoucí poptávky po bezpečnostních řešeních určených pro webové servery, aplikace a transakce. Možnosti Internetu jsou ve sféře webů stále více využívány nejenom komerčními subjekty, ale také mnoha orgány veřejné správy a dalšími institucemi. Na druhé straně je Internet v mnoha směrech značně rizikovým prostředím, takže kvalitní zabezpečení a ochrana webů před různými typy útoků jsou naprostou nezbytností.

Sdílet

Společnost Barracuda Networks má již nějakou dobu ve své nabídce úspěšný produkt Barracuda Networks Web Application Firewall , který poskytuje řešení bezpečnosti webových aplikací a serverů proti útokům na jejich slabá místa, proti neautorizovaným přístupům, proti zcizování dat z interních databází, DoS útokům, atd. Zařízení řeší rovněž autentizaci vzdálených uživatelů, akceleraci provozu SSL a rozložení zátěže.

Snaha vyhovět širokému spektru potřeb různých typů klientů vedla společnost Barracuda Networks k dalšímu podstatnému rozšíření portfolia řešení, která jsou zaměřena na sféru bezpečnosti webových severů a aplikací. Koncem letošního září tak Barracuda Networks získala majoritní 75% podíl akcií v rakouské společnosti phion AG, která se specializuje na řešení korporátních firewallů. Konkrétně se jedná o produkty řady Netfence a Airlock, které využívají převážně firmy z oblasti průmyslu a finančnictví.

Jen s malým časovým odstupem pak následovala další strategicky volená akvizice a koncem letošního října bylo dokončeno převzetí společnosti Purewire Inc. Tato firma nabízí kompletní systém pro zabezpečení webů, a to v rámci služby Purewire Web Security Service. Jde o stále populárnější řešení typu Security software as a Service (SaaS), které uživatelům přináší vysoce kvalitní zabezpečení bez nutnosti investovat do vlastních lidských a technických zdrojů.

Spolu s produkty Purewire získala společnost Barracuda Networks také další značné know-how z oblasti bezpečnosti webových serverů a bylo proto rozhodnuto založit specializované výzkumné a vývojové oddělení Barracuda Labs, které pomůže udržet produkty Barracuda Networks na špici technologických inovací a dále zdokonalí služby poskytované v rámci Barracuda Energize Updates.

Více o řešení Purewire Web Security Service se může dozvědět zde: http://www.pu­rewire.com.

V České republice je distributorem zařízení Barracuda Networks společnost Gesto Communications.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).