Hlavní navigace

Bezpečnost především! Nový bezpečnostní balíček Secure ‘n’ Go Small Business od Verbatimu

[Tisková zpráva] Praha, 5. ledna 2010 – Verbatim představil Secure ‘n’ Go Small Business Security Pack nabízející kompletní a snadno použitelné řešení zahrnující šifrování dat a ochranu koncových bodů. Balíček sestávající z hardwarově šifrovaného USB flash disku a bezpečnostního software přináší vysoký stupeň ochrany souborů a je proto spolehlivým úložištěm pro profesionály a malé firmy, které nemají k dispozici vlastní správce IT. Produkt je k dostání s kapacitou 4 GB (doporučená cena 1154 Kč), 8 GB (1458 Kč) a 16 GB (2458 Kč).

Sdílet

  • Ideální  pro malé firmy a profesionály, kteří pracují  s důvěrnými daty (např. právníci, doktoři, inženýři, účetní, daňoví poradci apod.)
  • 256-bitové hardwarové šifrování
  • Povinné zadání hesla
  • Software pro ochranu koncových bodů
  • Úložná kapacita 4 GB, 8 GB nebo 16 GB

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Small Business Security Pack od Verbatimu obsahuje dva základní elementy: USB flash disk s 256-bitovým hardwarovým šifrováním a software pro ochranu koncových bodů. Zatímco USB flash disk zajišťuje, že veškerá data jsou naprosto bezpečně uložena, software pro ochranu koncových bodů umožní přístup pouze těm zařízením, u nichž administrátor povolil nahrávání či stahování dat z vašeho počítače. Tím pomáhá chránit firmu před krádeží nebo únikem dat, ale i před dalšími hrozbami, které souvisí s neautorizovaným připojením přenosných zařízení k firemním počítačům, jako jsou USB disky, kapesní multimediální přehrávače nebo digitální fotoaparáty. 

256-bitové hardwarové šifrování

Bezpečný USB disk je vhodným a spolehlivým ú­ložištěm, které lze použít pro širokou řadu firemních účelů podobně jako kterýkoli jiný USB flash disk. Díky povinnému zadání hesla a přítomnosti bezpečnostního hardwarového ovladače jsou však veškerá uložená data zašifrována a tím chráněna před jejich neautorizovaným prohlížením. 

Software pro ochranu koncových bodů

Software pro ochranu koncových bodů se rychle instaluje a snadno a intuitivně  ovládá. Výchozí nasta­vení nutí všechny uživatele ve firmě používat pouze zabezpečené USB disky. Administrátor může zvolit která konkrétní zařízení budou mít povolený přístup a přizpůsobit nastavení vlastním potřebám. 

Mezi další softwarové funkce se řadí:

  • Sledování souborů – Software zaznamenává které soubory se zapisují nebo jsou čteny z přenosných úložišť a umožňuje tak analyzovat kdo přistupoval k jakým datům.
  • Upozornění na e-mail – V případě pokusu o připojení neautorizovaného zařízení k chráněnému PC může být administrátor upozorněn e-mailem.
  • Offline režim – Pokud je PC (např. notebook) odpojen od místní sítě, ochrana koncového bodu zůstane zachována v nezměněné formě. Při dalším připojení k místní síti je zasláno upozornění na e-mail.
  • Jednoduché mnohojazyčné uživatelské rozhraní pro rychlé nastavení – v angličtině, němčině a francouzštině
 

O společnosti Verbatim

Od roku 1969 udává  Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat – od disket a magneticko-optických médií, CD a DVD formátů  až po nejnovější HD média Blu-ray. Kromě toho nabízí  Verbatim kvalitní produkty na poli přenosných USB klíčenek, paměťových „flash“ karet, SSD a externích pevných disků v kapesním formátu 4,57 cm (1,8“), přenosném formátu 6,35 cm (2,5“) a stolním formátu 8,89 cm (3,5“), a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství. Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Chemical Group a těží z vynikajícího výzkumného a vývojového oddělení. Díky tomu hraje Verbatim klíčovou roli při utváření trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly kvality během výroby zajišťují vysokou kvalitu produktů společnosti Verbatim, které vítězí v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je světovým lídrem v oblasti optických datových nosičů. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).