Hlavní navigace

Bezpečnost v ČR o krok před Evropou

[Tisková zpráva] Praha, 24.6.2010 - Web4U s.r.o. jako první registrátor na světě zabezpečil všechny .eu domény svých zákazníků technologií DNSSEC. Pokračuje tak v nekompromisní podpoře bezpečnosti na Internetu!

Sdílet

Na tento krok ihned reagoval generální ředitel sdružení EURid, Marc Van Wesemael: „V současnosti DNSSEC nabízí pouze několik správců domén nejvyšší úrovně, ale vyzýváme všechny členy internetové komunity, aby umožnili uživatelům využít tento protokol. Krok Web4U je důležitým mezníkem pro doménu .eu a koncové uživatele.“

Web4U s.r.o. tak nyní jako jediný registrátor poskytuje maximální bezpečnost pro českou i evropskou doménu. „Jen několik dní od oficiálního spuštění podpory zabezpečení .eu domén nám stačilo na to, abychom tuto technologii nabídli našim zákazníků. Zdarma zabezpečujeme všechny stávající i nově registrované .cz a .eu domény. A to jako jediní na světě“, pronesl u této velmi významné události nejen z pohledu českého internetu Michal Adámek, technický ředitel společnosti Web4U.

Podle něj by bezpečnost měla být samozřejmá součást internetových služeb a ne jakýsi produkt za příplatek. Většina registrátorů navíc zavedení této bezpečnostní technologie vůbec neplánuje, protože v ní nevidí finanční zisk pro svou společnost. Ostatně koncový zákazník se vždy sám může svobodně rozhodnout zda ponechá svou doménu nezabezpečenu a nebo zvolí registrátora, který technologii DNSSEC podporuje.

Technologie DNSSEC chrání informace uložené v systému doménových jmen (DNS) před zfalšováním a zneužitím. Význam tak má pro všechny, ať už se jedná o jednotlivce, firmy či banky nebo e-shopy, na jejichž webech často dochází k zadávání citlivých údajů (např. přístupových jmen a hesel nebo čísel kreditních karet).

O společnosti Web4U s.r.o.
Ryze česká společnost Web4U s. r. o. patří mezi přední poskytovatele webhostingových služeb, virtuálních, dedikovaných a managed serverů. Je významným registrátorem českých, eu a generických doménových jmen. Provozuje vlastní autonomní systém, je členem ve sdruženích NIX.CZ, CZ.NIC, RIPE. Mezi její klienty patří jednotlivci, podnikatelé i malé a střední firmy. Na českém trhu firma působí od roku 2003. Více informací naleznete na jejich webu http://www.web4u.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).