Hlavní navigace

Oceněné řešení Business Intelligence vstupuje na český trh – první nasazení BI4Dynamics do společnosti GASTON

[Tisková zpráva] Brno, 23. září 2009 – Společnost CCV Informační systémy realizovala první tuzemskou instalaci komplexního Business Intelligence řešení BI4Dynamics. Nasazení proběhlo ve společnosti GASTON, největšího dovozce konzervovaných potravin do střední a východní Evropy, a to v rekordním čase jednoho dne. BI4Dynamics je mezinárodně uznávaný manažerský informační systém pro Microsoft DynamicsTM.

Sdílet

CCV Informační systémy, přední tuzemský implementátor systémů Microsoft DynamicsTM a čelný poskytovatel elektronické výměny dokumentů, posiluje svoje portfolio komplexních dodávek ERP řešení, a to právě o velmi úspěšný a sofistikovaný manažerský informační systém s širokými možnostmi nasazení na platformě podnikových řešení Microsoft DynamicsTM. Od prosince loňského roku je CCV smluvním partnerem výrobce systému BI4Dynamics (slovinské společnosti NPS Group, hlavního dodavatele Microsoft DynamicsTM v adriatické oblasti), a získala tak pozici distributora BI4Dynamics na českém a slovenském trhu. Představení této novinky bude jedním z lákadel programu konference INVEX Fórum od 5. října 2009 v Brně.

Nasazení Business Intelligence za 1 den
Premiérové nasazení tohoto mezinárodně oceněného řešení proběhlo v červenci do společnosti GASTON, která do řady evropských zemí dodává konzervované potraviny pod vlastní značkou „GIANA“ a současně exkluzivně zastupuje významné evropské výrobce a umísťuje na trhu zboží s jejich vlastní značkou. BI4Dynamics je specializované Business Intelligence řešení pro ERP systém Microsoft DynamicsTM, který současně využívá také své vestavěné reportovací a analytické nástroje. Společným srdcem obou systémů integrovaných systémů je společný datový sklad. Celé nasazení přitom proběhlo velmi rychle, v rámci jednoho dne, včetně nastavení, přenosu dat a proškolení uživatelů. Namísto několika měsíců příprav Business Intelligence projektu „od základů“, získal GASTON dostupné řešení, které přináší svou přidanou hodnotu okamžitě do praktického řízení podniku.

Zkušenosti po dvou měsících využívání systému komentuje Yvona Štěrbová, ekonomická ředitelka společnosti GASTON: “Díky naší schopnosti logisticky zabezpečit rozvoz zboží do dvou desítek zemí střední a východní Evropy se na nás obrací stále více výrobců se žádostí o distribuci. Zvyšující se efektivita naší práce znamená, že dokážeme lépe sledovat poptávku trhu a odbourat nadbytečné zásoby. Pro naši společnost je proto velmi důležité mít dokonalý přehled o nákupu, prodeji a zejména zásobách, které s využitím správných, přehledných a okamžitě dostupných informací můžeme lépe optimalizovat,“ říká Yvona Štěrbová a doplňuje: „Dodané řešení BI4Dynamics všechny naše požadavky beze zbytku splňuje. Veškeré analýzy nám přehledně zobrazuje v uživatelsky známém prostředí MS Excel a pro práci s nimi není potřeba otevírat ERP systém.“

„Celá řada podnikových systémů je zahlcená daty, ze kterých rozhodující pracovníci získávají relevantní informace jen velmi obtížně. To v dnešní rozhoupané době znamená zřejmé riziko. Výkonné analytické a vykazovací nástroje jsou proto cestou ke konkurenční výhodě,“ komentuje důvody pro nasazení manažerského informačního systému Alexandr Danovski, produktový manažer BI4Dynamics ve společnosti CCV Informační systémy, a dodává: „Klíčovou výhodou BI4Dynamics je bezesporu jeho cena, která se pohybuje výrazně níže, než je tomu u srovnatelných konkurenčních řešení při zachování všech aspektů špičkového produktu.“

Datový sklad, datová integrace, analytický nástroj v jednom
BI4Dynamics NAV je výkonné a komplexní řešení Business Intelligence na platformě Microsoft, které obsahuje datový sklad s obchodními modely, ETL procesy pro získání dat z databáze ERP systému a jejich transformaci, OLAP kostky, automatické procedury pro denní aktualizaci dat a předpřipravené výstupy v některém z nejpoužívanějších klientských nástrojů (Microsoft Office Excel, Cognos, Panorama NovaView aj.). Toto řešení je zcela otevřené a umožňuje přidávání modulů podle oblastí zájmů uživatele. Již v základní verzi pokrývá nejpoužívanější aplikační oblasti Microsoft Dynamics NAV jako jsou analýza nákupu, prodeje, zásob, závazků, pohledávek či hlavní analýza financí.

BI4Dynamics je spíše obchodní a nikoliv technologické řešení. „Manažeři nemusí rozumět OLAP technologii nebo mít znalosti programování. Reporty lze snadno tvořit pomocí tzv. „drag and drop“ funkce,“ vysvětluje Danovski a pokračuje: „Aby měl klient naprostou jistotu při výběru, mohl využít zpracování pilotního projektu s vytvořeným testovacím prostředím s využitím dat podniku.“

BI4Dynamics získal na Microsoft Worldwide Partner Conference v roce 2008 v Houstonu ocenění za nejlepší Business Intelligence řešení v regionu střední a východní Evropy.

O společnosti CCV Informační systémy
CCV Informační systémy je ryze český softwarehouse. Na trhu působí již od roku 1992. Sídlí v Brně (divize CCV Business Solutions) a jeho pobočky působí v Brně (divize CCV eGovernment), v Opavě (divize CCV eBusiness) a na Slovensku. Poskytuje komplexní dodávky ve vývoji, poradenství a implementaci podnikových informačních systémů (ERP systémy Microsoft Dynamics NAV), jeho nadstavbových řešení (zj. Warehouse Management System) a dalších softwarových aplikací pro vybrané oblasti podnikání. Specializuje se na řešení pro poskytování elektronické výměny dat (řešení EDI Orion®), zabezpečuje bezpapírový oběh obchodních dokladů. Vyvíjí speciální internetová řešení (registry, portály) pro státní správu.

CCV Informační systémy udržuje certifikát dle systému kvality ISO 9001:2001, je partnerem společnosti Microsoft s titulem Microsoft Gold Certified Partner a nositelem partnerského titulu Oracle Valued Member Partner.