Hlavní navigace

Bílé Zboží se mění na Internet Mall a drasticky snižuje ceny

[Tisková zpráva]

Sdílet

Bílé Zboží se mění na Internet Mall a drasticky snižuje ceny

Společnost bilezbozi.cz, s.r.o. oznamuje zahájení procesu transformace na elektronické nákupní středisko Internet Mall. V souvislosti s tím vyhlašuje „cenové prázdniny“ pro všechny nákupy realizované do konce roku 2002.

Fotoexpert.cz, audioexpert.cz a videoexpert.cz, to jsou názvy nových specializovaných obchodů společnosti bilezbozi.cz, s.r.o., kterou její specializované prodejny bilezbozi.cz a mp3store.cz svým obratem řadí k největším Internetovým prodejcům v České republice.

„Považuji za velmi důležité zdůraznit, že u nás neděláme všichni všechno, jak je to obvyklé u některých našich konkurentů. O každou naší specializovanou prodejnu se stará tým odborníků v příslušném oboru. Zákazník tedy nevstoupí do anonymního hypermarketu, ale do skutečně profesionálního prostředí, kde jsou mu k dispozici erudovaní prodavači.“ říká Ondřej Fryc, CEO společnosti. Dokládá to na příkladu: „Nakupujete-li vybavení domácnosti, určitě máte zájem i o bohatý výběr doplňků a příslušenství. Konkurenceschopný internetový obchod nemůže pracovat tak, že někde něco levně nakoupí, "dá to na web“ a prodá dále. Doba přesouvání krabic a garážových podnikatelů je již minulostí. Ani Internetový obchod nemůže získávat zákazníky jen úsporou jejich času, byť enormní, a nízkými cenami. Jeho budoucnost je v kvalitativním posunu obsluhy zákazníků na takovou úroveň, jakou tradiční obchodní kanály díky objektivním překážkám nikdy nemohou dosáhnout."

V souvislosti s rozšířením záběru společnosti přichází i změna názvu a transformace na akciovou společnost. Pro název nebylo třeba chodit daleko – „mall“ je nákupní galerie se specializovanými obchody, jež se zaměřují na konkrétní úzký sortiment zboží s přidanou hodnotu spočívající v kompetentní obsluze zákazníka. Se změnou právní formy pak souvisí i posílení kapitálové základny společnosti. Minoritní podíl ve společnosti Internet Mall, a.s. získá jako investor Eduard Míka, zakladatel a donedávna i prezident a člen správní rady společnosti APP Group: „Již delší dobu jsem se po Internetovém trhu rozhlížel, neboť jsem vždy věřil, že vlastnosti elektronického obchodního kanálu vytvářejí potenciál pro získání značného podílu na trhu. Ve společnosti bilezbozi.cz jsem našel tým lidí, kteří mají z hlediska přístupu k businessu se mnou, jak se říká, stejnou krevní skupinu. O jejich poctivém přístupu k budování společnosti svědčí i to, že na rozdíl od většiny subjektů v historii Internetu dokázali skloubit meziroční růst obratu o stovky procent s udržením nadstandardní ziskovosti. To je v odvětví, které vyrůstalo na dluh v prostředí nereálných předpokladů, zcela unikátní. Jsem přesvědčen, že společnost Internet Mall stojí na prahu úspěšného období a doufám, že moje investice – a snad i moje znalosti a zkušenosti – přispějí k tomu, že se stane významným subjektem na maloobchodním trhu­.“

Není tajemstvím, že při nákupu v internetových obchodech platí zákazníci za stejné zboží nižší ceny než v běžné maloobchodní síti. To umožňuje mnohem vyšší efektivita a produktivita práce elektronického obchodního modelu v porovnání s tradičními prodejními kanály. „Shovívavě pozorujeme cenovou válku, jež nyní zuří na bitevním poli prodejců elektroniky. My nabízíme stejné zboží o tisíce korun levněji a přesto dokážeme stále financovat expanzivní růst z vlastních zdrojů. Abychom zákazníkům ukázali, jaké cenové relace a jaký komfort při nakupování jim přinese Internet Mall, rozhodli jsme se naše i tak levnější zboží zlevnit ještě výrazněji a to až pod úroveň velkoobchodních cen.“ oznamuje plošné zlevnění Ondřej Fryc a dodává: „V souvislosti s přestavbou společnosti na elektronické nákupní středisko připravujeme pro naše zákazníky i klientský program a široký repertoár doplňkových služeb, který by měl změnit nakupování na Internetu v příjemný zážitek.“

O firmě bilezbozi.cz, s.r.o.:

Společnost bilezbozi.cz, s.r.o. již od léta 2000 vyvíjí a provozuje specializovaný internetový obchod www.bilezbozi.cz. V létě 2002 zakoupila od třetí společnosti obchod www.mp3store.cz a v září 2002 spustila další specializované obchody na audio, video a fototechniku s názvy www.audioexpert.cz, www.videoexpert.cz a www.fotoexpert.cz. Obrat společnosti v roce 2001 byl v řádu desítek miliónů Kč.

Pro další informace kontaktujte:
bilezbozi.cz, s.r.o.
Sokolská 21, Praha 2
Tel. 224 914 482, Fax 224 914 456
Ing. Petr Burcal, e-mail: petr.burcal@bi­lezbozi.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).