Hlavní navigace

Black Eyed Peas, Alicia Keys, Shakira a další živě v České televizi v HD

[Tisková zpráva] Česká televize odvysílá přímým přenosem slavnostní zahajovací koncert MS ve fotbalu JAR 2010 – ve čtvrtek 10. 6. 2010 od 20:00 hodin na ČT4, současně i na ČT HD ve vysokém rozlišení a s prostorovým zvukem. Sledujte senzační hudební show s řadou světových i afrických hvězd: Black Eyed Peas, Alicia Keys, John Legend, Shakira, Juanes, K'Naan ...

Sdílet

Mistrovství světa ve fotbalu JAR 2010, odehrávající se historicky poprvé na africkém kontinentu, odstartuje prvními zápasy v pátek 11. června 2010. Šampionát bude slavnostně zahájen již v předvečer monstrózním koncertem, který organizátoři neváhají označit za dosud největší událost zábavního průmyslu v Africe. Na předměstí Johannesburgu vystoupí 10. června 2010 od osmi večer zvučná jména světového showbusinessu i významní afričtí hudebníci. Společně s nimi se v záři reflektorů objeví fotbalové legendy současnosti i minulosti a další celebrity. Show bude sledovat na stadionu v Soweto až 30 000 lidí a další miliony diváků v živém vysílání řady světových televizních společností včetně České televize.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Česká televize nabídne přímý přenos bezmála tříhodinového megakoncertu ve čtvrtek 10. 6. 2010 od 20:00 hodin na programu ČT4 a současně také na ČT HD – v této distribuci si diváci vychutnají slavnostní zahájení fotbalového mistrovství ve vysokém rozlišení a s prostorovým zvukem Dolby Digital 5.0 (ten je garantován při příjmu ze satelitu Astra 1G).

Line-up zahajovacího koncertu slibuje pestrý hudební zážitek. Fanoušci se mohou těšit na řadou cen Grammy ověnčenou hip hopovou formaci Black Eyed Peas. Z USA přiletí i neméně úspěšní hudebníci a zpěváci Alicia Keys a John Legend. Zpívat budou rovněž ve světových hitparádách bodující rodáci z Kolumbie Shakira a Juanes. Z Kanady zavítá na svůj rodný kontinent původem Somálec – rapper, zpěvák a instrumentalista – K'Naan. Z domácích se představí rocková kapela Blk Jks, pop rocková parta The Parlotones, dále trumpetista, skladatel a zpěvák Hugh Masekela i hudebník a zpěvák Vusi Mahlasela. Kořeny „černého kontinentu“ uctí svými vystoupeními skupina Freshlyground z Kapského Města, sbor mladých talentovaných zpěváků ze Soweto kombinující tradiční jihoafrickou hudbu, jazz a pop Mzansi Youth Choir a také gospelový sbor Soweto Gospel Choir. Na pódiu stane zpěvačka a autorka z Beninské republiky Angélique Kidjo a z Mali dorazí dvojice nevidomých muzikantů Amadou & Mariam, zpěvák a kytarista Vieux Farka Touré a konečně Tinariwen, hudebníci z berberského kmene Tuaregů obývajících Saharu.

Česká televize bude od 11. 6. do 11. 7. 2010 vysílat z Mistrovství světa ve fotbalu JAR 2010 všech 64 zápasů. Fotbaloví fanoušci je budou sledovat na programech ČT4 a ČT2, na ČT HD si je budou moci užít stejně jako zahajovací koncert ve vysokém rozlišení a s prostorovým zvukem. Na ČT4 bude navíc denně od 23:30 hodin připraven přehledný souhrn nejdůležitějších okamžiků dne v podobě sestřihů doplněných o zajímavé rozhovory. Česká televize bude žít fotbalovým šampionátem nejen ve svém televizním vysílání, ale také na speciálních internetových stránkách www.msfotbal.cz. Na jejich návštěvníky čeká živé internetové vysílání i pokročilý videoarchiv, Galerie gólů se soutěží o hodnotné ceny, blogy komentátorů ČT a samozřejmě kompletní zpravodajský servis. Podrobnosti o nasazení komentátorů a moderátorů ČT i o jejich hostech, o HD vysílání a speciálním webu v tiskové zprávě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).