Hlavní navigace

Blog.iDNES.cz oslavil dva roky

[Tisková zpráva] Praha, 17. června 2009 - Služba blog.iDNES.cz oslavila 2. výročí fungování na poli českého internetu. Oslava výročí byla spojena s vyhlášením ankety bloger a blogerka roku, která proběhla v pátek 12. 06. 2009, a to symbolicky na parníku plavbou po Vltavě.

Sdílet

Služba blog.iDNES.cz zároveň oslavila rekord v podobě šestimilionové hranice přečtených příspěvků měsíčně, což je od ledna roku 2008 téměř dvojnásobek. Spolu s čteností roste i počet návštěvníků, kterých je v současné době 170 tisíc týdně.

O rostoucí oblibě blogů říká jejich editor Jan Dvořák: “Komunitní povaha blogu se projevuje, a to velmi příznivě, spolupracujeme s blogery na některých projektech, například blogeři dostali příležitost utvářet redakční obsah výběrem zajímavých článků podle vlastního gusta, proto byl založen blog Vybíráme pro vás.“ O tom, že se komunita blogů iDNES.cz stále rozšiřuje, svědčí i rostoucí počet registrovaných blogerů, kterých je v současné chvíli přes 2,5 tisíce, a také fakt, že vzrostl počet nových článků za den oproti loňskému roku téměř dvojnásobně na 120 článků.

Blog iDNES.cz se snaží nebýt jen částí internetu, kam mohou přispěvatelé umisťovat svoje články, ale aktivně s blogery komunikuje a spolupracuje. "Např. bloger roku Rudolf Havlík chystá ve spolupráci s redakcí blog, kde bude sám vyhlašovat témata, na něž by mu blogeři měli dodávat články. Zároveň jsme utvořili společně s blogery tzv. Radu R3, v níž jsou tři zástupci blogerů, s nimiž pravidelně jednáme o vylepšení fungování administrace blogů.“ Říká Jan Dvořák. Blogy iDNES.cz se stávají prvním stupněm na dráze začínajících spisovatelů, několik blogerů už oslovili nakladatelé, s jejichž pomocí blogeři vydávají své první knihy, bloger roku 2009 Ruda Havlík byl nedávno pozván do pořadu Mr.GS a další možnosti spolupráce se rýsují.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).