Hlavní navigace

Blu-ray domácí kina Panasonic – užijte si atmosféru kina u vás doma!

[Tisková zpráva] Na trh přichází systémy SC-BT735, SC-BT330 a SC-BT230 s autentickým prostorovým zvukem Cinema Surround a obrazem jako z kinosálu

Sdílet

Praha, 17. května 2010 – Toužíte po vlastním kině, které u vás doma navodí atmosféru, na jakou jste zvyklí z kinosálu? Prostorový zvuk a obraz nejvyšších parametrů vám teď zprostředkují nová domácí kina Panasonic SC-BT735, BT330 a BT230. Zvukový systém Cinema Surround spolu se špičkovým videoprocesorem PHL Reference Chroma Processor Plus se postarají o realistický prostorový zvuk a obraz hýřící živými barvami. Pokud si k tomu obstaráte i popcorn a osvěžující drink, lehko zapomenete, že právě sedíte ve vlastním obývacím pokoji.

Prvotřídní reprodukce zvuku
Zvukový systém Cinema Surround je originální technologie prostorového zvuku, která na docílení autentické atmosféry kina využívá kombinaci reálných a virtuálních reproduktorů. Posluchač je obklopený efektovými reproduktory a tak vzniká působivý prostorový zvuk, který oceníte zejména při sledování akčních scén.

Ačkoliv jsou SC-BT735, SC-BT330 a SC-BT230 5.1-kanálovými reproduktorovými systémy, virtuální technologie značky Panasonic umožňuje dosáhnout efekt srovnatelný s 7.1-kanálovým prostorovým zvukem Dolby® TrueHD a DTS™-HD. To ocení zejména ti uživatelé, kteří nemají pro osazení 8 reproduktorů dostatek prostoru.

Blu-ray systémy domácího kina obsahují též HD audiorekordér kompatibilní se všemi nejnovějšími zvukovými formáty pro 7.1-kanálový prostorový zvuk.

Prémiový model SC-BT735 vás upoutá i velmi elegantním vzhledem. Konstrukce štíhlé reproduktorové skříně předních a zadních sloupových reproduktorů eliminuje nežádoucí odrazy zvuku od ozvučnice, výsledkem toho je čistý zvuk nejvyšší kvality. Nové reproduktory s bambusovou membránou nabízejí ještě živější reprodukci zvuku, čistší vokály a dialogy zřetelnější než kdykoliv předtím.

Systémy SC-BT330, BT230 jsou vybavené vylepšenými středovými reproduktory s bambusovou membránou, které poskytují živý zvuk se zřetelnými a jasnými vokálními složkami. Subwoofer typu Kelton vyzařuje mohutně znějící basové tóny, takže máte i navzdory kompaktní velikosti postaráno o intenzivní zvukový zážitek.

Pro zamezení dalším nežádoucím vlivům na kvalitu zvuku využívají všechny tři modely funkci High Clarity Sound , která zabraňuje tomu, aby přes obvody určené pro analogové obrazové signály tekl elektrický proud v čase, kdy se nevyužívá analogový videoterminál.

Funkce digitálního zpracování audiosignálu 96-kHz Surround Re-master automaticky převzorkovává původní vzorkovací kmitočty. V praxi to znamená zvýšení dynamiky, jasnější výšky a detailnější podání středových kmitočtů při reprodukci disků CD, DVD i Blu-ray.

Všechny tři domácí kina mají bezdrátové zadní reproduktory , takže pro jejich propojení s hlavní jednotkou nepotřebujete kabely. Stačí je připojit k bezdrátové přijímací jednotce, která přijímá signál z jednotky hlavní, a kabely tažené po obvodu pokoje jsou minulostí.

Obraz jako v kinosálu
O dokonale ostrý obraz se stará Reference Chroma Processor Plus. Jeho úlohou je precizní zpracování jednotlivých pixelů videosignálu ve vertikálním směru. V porovnání s běžnými systémy dokáže reprodukovat data s dvojnásobnou přesností, výsledkem toho je věrné a ostré podání barev.

Za mimořádně přesnou reprodukcí barevných signálů v horizontálním směru stojí technologie Adaptive High Precision 4:4:4. A pomocí nové zdokonalené technologie převzorkování P4HD dosahují i DVD filmy ve standardním rozlišení kvalitu srovnatelnou s Full HD rozlišením.

Možnosti propojení
Systémy SC-BT735, BT330 a BT230 podporují standard DLNA. Pomocí technologie DLNA® je jednoduše propojíte s počítačem nebo HD rekordérem (DIGA) vyhovujícím specifikům DLNA serveru. Jednoduchým připojením k domácí síti (LAN) si tak můžete přehrávat záznamy ve formátu AVCHD, WMV, DivX a JPEG nebo AVCHD soubory a programy nahrané na pevném disku HD rekordéru DIGA.

Prostřednictvím WIFI adaptéru připojeného k USB terminálu se zase bezdrátově dostanete k záznamům v domácí síti a aplikaci VIERA CAST. Citlivá přijímací anténa vytváří stabilní připojení a díky metrovému USB kabelu je možné anténou pohybovat dokud nenajdete polohu s optimální kvalitou příjmu.

Ve výbavě nechybí ani oblíbená funkce VIERA CAST. K populárním internetovým aplikacím YouTube, Picassa a ke stávajícímu archívu TV Nova přibude tento rok i další atraktivní obsah.

Funkce BD-Live umožňuje uživatelům stáhnout si z internetu data (obrazový materiál, titulky atp.), případně se zapojit do kvízů a interaktivních her, které souvisí s bonusovým obsahem uloženým na Blu-ray discích. BD-Live podporuje i BONUSVIEW.

Prohlédnout si svoje fotografie a videa nasnímaná digitálními fotoaparáty Lumix a Full HD videokamerami Panasonic v kvalitě 1920×1080 i na vašem televizoru vám umožní integrovaný SD slot. Stačí do něj vložit paměťovou SD kartu a s funkcí Image Viewer si vše prohlédnete i jako prezentaci podbarvenou vhodnou hudbou.

Všechny modely jsou vybavené univerzálním dokem pro iPod/iPhone. Na zobrazovacím panelu televizoru se dá přímo zobrazit seznam skladeb přehrávače iPod a taktéž kompatibilní video-/fotosoubory zařízení iPod/iPhone.

Jednoduché ovládání
Načítání Blu-ray disku je teď podstatně rychlejší. Když je televizor zapnutý, stačí použít režim rychlého spuštění Quick Start.

Součástí výbavy je praktická funkce VIERA Link umožňující obsluhovat domácí kino pomocí dálkového ovládání televizoru Panasonic VIERA. Pokud vám záleží na úspoře energie, jistě oceníte, že se úsporný režim pohotovostního stavu (Standby Power Save) automaticky aktivuje po vypnutí televizoru.

Systémy domácího kina mohou využívat i výhody funkce ARC (Audio Return Channel). Ta umožňuje přijímat audio signály z televizoru přes HDMI, takže další kabel mezi TV audio výstupem a domácím kinem už není zapotřebí.

Pomocí funkce Inteligentní nastavení (Smart Setup) je možné u modelů SC-BT735 a SC-BT330 dosáhnout optimálního nastavení jednoduchým postupem podle instrukcí, které se zobrazí na televizoru. Pokud máte televizor VIERA vybavený funkcí VIERA Link (HDAVI Control nebo jeho novější verzí) jazyk a poměr stran zobrazování se vám nastaví automaticky.

Systémy SC-BT735, BT330 a BT230 jsou v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu 17 995,00 Kč / 14 995,00 Kč a 12 995,00 Kč.

O společnosti Panasonic
Panasonic Corporation je světovým leaderem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, obchodních a průmyslových aplikací. Společnost sídlící v japonské Ósace vykázala za finanční rok končící 31. březnem 2009 čisté konsolidované tržby ve výši 7 770 miliard japonských jenů (zhruba 78,4 miliardy amerických dolarů). Akcie společnosti jsou obchodovány na burzách v Ósace, Nagoji a New Yorku (NYSE: PC). Více informací o společnosti a značce Panasonic najdete na internetových stránkách http://panaso­nic.net.