Hlavní navigace

Bluesové Radio Wave Live Session s Atlantic Cable

[Tisková zpráva] Další měsíc se chýlí ke konci a s ním je tu další z rozjeté série exkluzivních koncertů Radio Wave Live Sessions. V karlínském Studiu A tentokrát můžete zblízka vidět, slyšet a cítit mezinárodní projekt Atlantic Cable. V sobotu 28. února úderem osmé hodiny večerní se útulným karlínským prostorem rozezní dobře známé tóny bluesové dvanáctky, ovšem s moderním zneklidňujícím podtónem. Pokud do Karlína nemůžete dorazit osobně, ale nechcete si nechat ujít současné městské blues s netradičními tématy, poslouchejte přímý přenos vystoupení na www.wave.cz!

Sdílet

„Vystupovali jsme už v bosenském Radiu Travnik, Freighton Television v Německu, Student Radiu v Lublani, ve Slovenském rozhlase v Bratislavě, v pražském Radiu 1 a teď na Radiu Wave,“ vypočítává frontman Tyson Cosby.

Česko-kanadská kapela Atlantic Cable je vědecko-bluesový projekt Tysona Cosbyho, inspirovaný nadzvukovým blues a čerpající z vlivů Erika Satieho, Facepuller či z komiksů s tematikou Divokého západu. V roce 2006 vydali CD Darwin Avenue na labelu Starcastic. Současnou koncertní sestavu Atlantic Cable tvoří Tyson Cosby – kytara, zpěv, foukací harmonika; Bugr – basa (Děti deště); Carl Warwick – bicí (Sub N Bus)

„Tyson Cosby a jeho projekt Atlantic Cable jsou zdánlivě nenápadní, ale každý, kdo si je pustil k tělu, ví, že tohle je víc než jen další odvar městského blues. K napojení jejich kabelů do karlínského Studia A nás přesvědčila jak netradiční písňová témata, tak i syrový a podmanivý projev kapely, která se navíc nachází ve velmi zajímavém personálním složení. Přijďte se přesvědčit sami,“ říká hudební dramaturg Tomáš Turek.

V roce 2007 Atlantic Cable vydali pro své fanoušky zdarma na internetu EP s názvem Blues And Ballads, najdete na něm klasické a tradiční blues a balady, které pocházejí z období od 17. století až po 60. léta století minulého. Jako všechny podobné skladby jsou i tyhle plné podivínů a tragikomedických prvků. Tyson Cosby má krásný poctivě nakřáplý bluesový hlas. Nečekejte žádné experimenty, lo-fi, hlukové pasáže, tohle je klasika, něco jako Bob Dylan nebo Johnny Cash. Prostě jenom chlap, procítěný hlas, foukací harmonika a staré osvědčené příběhy.

„Nové LP Cyclone by mělo vyjít u Starcastic v březnu 2009, stejně jako tři roky staré Darwin Avenue. V květnu pojedeme turné v Itálii a v listopadu v Německu a Holandsku, pokud nám z dodávky zase nevypadne motor,“ doplňuje Tyson Cosby.

Na otázku, jestli chystají do Karlína něco speciálního, odpovídá Tyson Cosby: „Rádi bychom předvedli výběr živých domácích zvířat, kvůli country atmosféře.“

Přijďte přímo do Karlína! Vstup na akci je volný. Adresa: Hybešova 10, Praha 8. Jediné, co musíte udělat, je včas se zaregistrovat na radiowave@roz­hlas.cz, protože kapacita studia je omezená. Na stránkách www.wave.cz najdete podrobnější informace.

Koncert proběhne v přímém přenosu v rámci Radio Wave Live Sessions v sobotu 28. února od 20.00 hodin. Příště se můžete těšit na OTK a WWW!

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/ra­dio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).