Hlavní navigace

Bod zlomu: Podle Genesys letos řečový software a hlasové portály poprvé předběhnou proprietární IVR systémy

[Tisková zpráva] PRAHA – 25. září 2006 – Dlouho očekávaný přechod od starších IVR technologií k platformám založeným na otevřených standardech nabírá letos na síle. Genesys Telecommunications Laboratories, dceřiná společnost koncernu Alcatel, očekává, že nová generace hlasových portálů v roce 2006 vůbec poprvé překoná co do počtu instalací tradiční IVR řešení.

Sdílet

Už v první polovině roku 2006 Genesys jasně zaznamenala známky, že firmy opouštějí starší IVR technologie. Během posledních dvanácti měsíců migrovalo z původních IVR systému na otevřenou platformu Genesys více než 160 nových podnikových zákazníků. Genesys očekává, že na konci roku 2006 se instaluje více nových „open-software“ systémů, než tradičních IVR řešení. Genesys reaguje na zvýšenou poptávku speciální nabídkou, která umožňuje hladký přechod na nové technologie a zároveň umožňuje výhodný nákup na protiúčet.

„U samoobslužných hlasových a řečových řešení jsme svědky nebývalého růstu,“ uvedl Wes Hayden, prezident a CEO Genesys. „V první polovině roku 2006 jsme dosáhli rekordních prodejů. Tento úspěch byl do značné míry zapříčiněn růstem zájmu o samoobslužná hlasová řešení.“

Genesys letos koupila společnost VoiceGenie a stala se tak jasným lídrem na trhu hlasových portálů. Elizabeth Herrellová z Forrester Research prohlásila: „S tím, jak trh přechází od tradičních IVR ke standardním řešením VoiceXML, Genesys aspiruje na celosvětové prvenství“.

Genesys označila pět klíčových důvodů pro přechod na novou generaci hlasových portálů:

1) Vysoké náklady na údržbu a provoz tradičních systémů jsou těžko ospravedlnitelné – jsou až dvakrát vyšší, než náklady na software s otevřenými standardy.

2) Rostoucí počet programů na konci životnosti, pro které výrobci už neposkytují technickou podporu či systémová zlepšení, což nutí zákazníky poohlédnout se po jiném řešení.

3) Zastaralé tradiční technologie, které nepodporují důležité standardy jako jsou VoIP, VXML a CCXML.

4) Špatné zkušenosti zákazníků se staršími IVR systémy a nespokojenost s rigidní strukturou jejich menu.

5) Snadná možnost znovu a lépe využít softwarových aplikací v mnoha odděleních či i vícero podnicích najednou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).