Hlavní navigace

Bohatý doprovodný program a tématické projekty podtrhují INVEX 2004

[Tisková zpráva]

Sdílet

Bohatý doprovodný program a tématické projekty podtrhují INVEX 2004

Brno, 15. 9. 2004 – Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií INVEX 2004 zvýrazňuje i letos široká řada doprovodných akcí, konferencí a tématických projektů. K nejzajímavějším novinkám patří mimo jiné série odborných konferencí společnosti Microsoft nebo nové tématické projekty věnované mobilním telefonům, digitální fotografii, domácím projektorům nebo spotřebnímu materiálu.

Ministr informatiky Vladimír Mlynář v poledne prvního dne společně se svým slovenským resortním protějškem Pavolem Prokopovičem zahájí veletrh v centrálním prostoru největšího pavilonu V. Právě našim slovenským sousedům bude věnována zvláštní pozornost během prvního dne veletrhu, kdy je tzv. „slovenský den“. Mimo jiné se uskuteční setkání českých a slovenských akademiků ve spolupráci s IT Asociací Slovenska.

Doprovodný program však odstartuje už v dopoledních hodinách prvního dne akcí „Fórum elektronické komunikace INVEX 2004“, která proběhne za účasti ministra informatiky Vladimíra Mlynáře, předsedy Úřadu pro ochranu osobních údajů Josefa Bednáře, předsedy ČTÚ Davida Stádníka či předsedy APVTS Svatoslava Nováka. Další pondělní významnou akcí je veřejná diskuse na téma „Budoucnost patří elektronické justici“ nebo diskusní stůl „Prosperita ČR – cesta ke znalostní ekonomice“, které se zúčastní vládní představitelé, další politici, ekonomové a zástupci komerční sféry.

Vyvrcholením prvního dne veletrhu bude Společenský večer, spojený s vyhlášením výsledků prestižních soutěží o nejlepší produkty veletrhu „Křišťálový disk 2004“, ankety „Osobnost roku české a slovenské informatiky a telekomunikací“, Ceny ministra informatiky a dalších. Slavnostní ceremoniál se uskuteční v pavilónu G2, který se za tímto účelem promění ve společenskou arénu pro tisícovku diváků.

Z úterního programu stojí nesporně za zmínku kupříkladu akce „Jak správně s Microsoftem do vaší organizace“, která je jednou ze série mnoha odborných prezentací firmy Microsoft konaných v Rotundě brněnského Výstaviště v průběhu INVEXu. Z doprovodného programu opakovaně vystupuje do popředí téma podnikových informačních systémů, jako například v případě prezentace firmy SAP v pavilonu G2 pro auditorium čítající na 500 posluchačů. Již tradiční úterní neformální setkání ICT profesionálů a podnikatelů „First Tuesday Brno“ bude mimo jiné věnováno možnostem finanční podpory ze strukturálních fondů EU.

Středa se ponese například ve znamení reprezentativní antivirové konference za účasti předních českých a světových odborníků. Zájemci o bioinformatiku si jistě najdou cestu na odborné sympózium „Bioinformatika II – Metody, technologie a software“. Už pošesté na Invexu uskuteční svého druhu jedinečná odborná konference Linux Hall.

Ozdobou INVEXu bude i letos Finále Mistrovství ČR v počítačových hrách 2004, odehrávající se za účasti absolutní české špičky profesionálních klanů a hráčů v pavilonu Z. V pavilonu Brno bude ve čtvrtek a v pátek probíhat „Mistrovství v rychlostním esemeskování“, které je otevřeno i všem příchozím návštěvníkům. Z tématických projektů veletrhu INVEX je letos novinkou kupříkladu „Mobility Hall“, na kterém se v pavilonu B představí nejnovější produkty nejprodávanějších značek mobilních telefonů. První akcí svého druhu budou také atraktivní turnaje her pro mobilní telefony, které budou probíhat po celou dobu INVEXu v pavilonu Z.

Ojedinělým je projekt „Nakrm iT“ zaměřený na spotřební materiál pro kancelářskou a výpočetní techniku v pavilonu B. Výjimečnost projektu spočívá v možnosti komunikace všech úrovní prodejního řetězce – od výrobců přes distributory a resellery až po koncové uživatele.

Po loňském výrazném zájmu návštěvníků se i letos představí projekt „WiFi Life 2004“ zaměřený na rozvoj a praktické využití bezdrátových sítí WLAN (WiFi). Živé prezentace možností digitální fotografie ve studiovém prostředí budou k vidění v rámci projektu „Průvodce digitální fotografií“, jehož odborným garantem je i Ondřej Neff. Taktéž v pavilonu B budou pro běžné návštěvníky připraveny cenově dostupné datové projektory pro domácí zábavu i pracovní prezentace.

Větší než v minulosti bude letošní skladba personálních agentur a několika desítek firem zúčastněných v projektu Job Fair, kde budou prezentovat aktuální pracovní příležitosti, a hledat tak mezi zájemci o informační technologie své potenciální zaměstnance.

Profesionálové z podnikové sféry a reselleři najdou od pondělí do středy široké spektrum odborných témat v rámci projektu „Conference Hall“ v pavilonu F.

Kromě řady soutěžních a sportovních doprovodných akcí bude dalším kulturním lákadlem pro „přespolní“ návštěvníky do Brna také Festival elektronické kultury Nights of Robots, který se uskuteční při Invexu – od výstav výtvarných děl a projekcí filmů přímo na výstavišti až po páteční Noc robotů na závěr veletrhu v brněnských klubech.

Komplexní informace o všech akcích a projektech doprovodného programu veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX 2004 naleznete na adrese http://www.bvv­.cz/invex nebo přímo na http://www.in­vex.cz.

Veletrhy Brno, a.s.,
Výstaviště 1, 647 00 Brno
Manažer PR a reklamní komunikace: Petr Ondrášek,
tel.: 541 152 855, e‑mail: pondrasek@bvv.cz
http://www.invex.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).