Hlavní navigace

Jiřina Bohdalová odhaluje hříchy profesora Sodomky!

[Tisková zpráva] Česká televize po více jak měsíční pauze opět pokračuje v natáčení komediálních detektivních příběhů s názvem Ach ty vraždy v režii Zdeňka Zelenky.

Sdílet

Hlavní role právničky na penzi, která ochotně pomáhá svému vnukovi Kamilovi rozuzlit jeden kriminální případ za druhým, je na míru ušita Jiřině Bohdalové. Ta si roli vyloženě užívá. Vynalézavá babička-detektiv amatér totiž k dopadení zločinců využívá nejrůznějších převleků.

Například v prvním příběhu Zabiják ze Sherwoodu, který se natáčel na jaře letošního roku, zvolila roli bezdomovkyně. V právě natáčené epizodě, s název Hříchy profesora Sodomky, se zase vydává za noblesní profesorku francouzštiny, aby pronikla do dění na gymnáziu, které navštěvoval student, jenž byl zabit. Tím, že objasní okolnosti i původce jeho smrti pomůže nejen prosazení spravedlnosti, ale opět i svému vnukovi, jehož postavení u policejních šéfů není díky jeho zbrklosti právě nejlepší…

Jiřina Bohdalová má za sebou již několik spoluprací s režisérem Zdeňkem Zelenkou, z podobného žánru to byla například divácky velmi úspěšná inscenace Paní Piperová zasahuje. Štáb, který nyní točí druhý díl, se pohybuje především v exteriérech a reálech v Praze a okolí. První natáčecí den je plánován na úterý 8. června, poslední na 29. června. Celkem si tato fáze natáčení vyžádá 15 filmovacích dnů. První klapka cyklu padla už 16. března a ještě se počítá s natáčením třetího dílu, a to na podzim.

Vedle Jiřiny Bohdalové se v sérii objeví ještě například Jiří Schmitzer, Josef Dvořák, Jan Hrušínský, Viktor Preiss, Václav Jílek, Petr Kostka, Filip Blažek a další.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).