Hlavní navigace

Bohové a ďáblové

[Tisková zpráva] SOBOTA - V sobotu 14. srpna od 20.15 hod představí COOL movies dramatický příběh bývalého automobilového závodníka v dobrodružném snímku Zátaras. Hlavní hrdina James musí odjet daleko od domova, ale když zjistí, že jeho manželka začala rodit a je ve velmi kritickém stavu, vydá se rekordní rychlostí zpět domů. Hned na začátku ho však zatkne nekompromisní policejní hlídka. Zoufalý James si uvědomí, že když ztratí dny ve vězení, je možné že svou rodinu už nezastihne naživu. Rozhodne se pro šílený útěk před policií přes celé státy. Postupně se stává slavným a lidé mu drží palce, aby se dostal ke své ženě včas... Snímek je předělávkou filmu Vanishing Point z roku 1971.

Sdílet

Sportovní komedie Bílí muži neumějí skákat zavede diváky TV Prima COOL od 22.00 hod do prostředí basketbalové ligy. Hráči Sidney a Billy, kteří se zprvu nesnášejí, se časem naučí spolu vycházet. Billy je však zadlužený a basketbal hraje kvůli penězům. Sidneymu se ale jednou nezadaří a prohraje všechny společné peníze. Později Billy zjistí, že ho Sidney jen oklamal a svou polovinu výhry dostane zpět. Ve velkém turnaji jde o vysokou finanční částku, která znamená záchranu obou hráčů i v soukromém životě. Proč nakonec jeden druhého o jeho podíl připraví? Podle basketbalových instruktorů dosáhli herci Wesley Snipes a Woody Harrelson během natáčení úrovně, že by mohli nastoupit za tým třetí divize NCAA.

NEDĚLE – V neděli se na Prima COOL odehraje od 20.15 hod dobrodružství ve vzdálené africké přírodě v komedii Bohové musí být šílení. Její děj se postupně splétá ze tří motivů. Prvním je křovácký lovec Xi, vydávající se na dlouhou cestu, aby vrátil bohům dar, který místo pomoci přináší lidem z buše neshody a hádky. Druhým je úspěšná novinářka Kate, jež se rozhodla stát se učitelkou v misijní škole a nesmělý mikrobiolog Andrew. Třetí příběh pak řídí banda neúspěšných atentátníků na útěku. Perličkou je, že režisér Jamie Uys pátral tři měsíce v poušti Kalahari, aby našel do hlavní role dokonalého křováka, který ve skutečném životě neměl žádný kontakt s civilizací.

O nedělní noci se bude na TV Prima COOL od 22.10 vysílat horor Vymítač ďábla: Zrození. Otec Merrin se rozhodne opustit své rodné Holandsko, aby zapomněl na drásavé vzpomínky na válečné hrůzy. Azyl nalezne tento kněz v Keni a je vybrán pro archeologickou expedici. Přímo pod kostelem najde velice starou kryptu, v níž spí podivná bytost. Jedná se o něco tak mocného, že jenom samotné jeho procitání vnese šílenství do hlav obyvatel blízké vesnice i posádky britských vojáků. Ve filmu měl nejprve ztvárnit hlavní úlohu herec Liam Neeson či Ryan Phillipe. Původní snímek z roku 1973 vyvolal řadu pokračování – například Kung Fu Exorcist či Teenage Exorcist aj.