Hlavní navigace

boj obcí o prestižní titul začíná - nová soutěž Českého rozhlasu region

[Tisková zpráva] Velkou hru pro všechny obce a města v kraji Vysočina zahájil Český rozhlas Region 87,9. „Vedle jedinečné příležitosti vidět starostu jak dojí krávu nebo vaří pro celou obec večeři, se stane vítězná obec hostitelem velkolepého koncertu hvězd české populární hudby pořádaného ku příležitosti IV. narozenin Českého rozhlasu Region,“ uvedla jeho PR manažerka Eva Janderková.

Sdílet

Do konce února 2006 mohou lidé posílat hlasy své obci. Obce a města s největším počtem hlasů se zúčastní semifinále soutěže. „Abychom dali šanci i menším obcím, rozdělíme účastníky podle počtu obyvatel do 10 kategorií, z každé postoupí dvě obce, které dostanou nejvíce hlasů,“ doplnila Janderková. Hlasovat mohou obyvatelé regionu zasláním sms zpráv a e-mailů na speciální internetovou adresu.

Semifinále a finále bude v režii starostů, jakožto nejvýše postavených zástupců jednotlivých obcí. V semifinále dostane starosta od Českého rozhlasu Region soutěžní úkol a pokud jej splní, postoupí do finále. Soutěžní úkol si bude „soutěžící“ losovat z osudí, které bude pro všechny stejné. Úkoly budou vyžadovat akceschopnost, rozhodnost i různé dovednosti soutěžícího. Na jejich splnění a nacvičení bude mít dotyčný dostatečný časový prostor a Český rozhlas Region poskytne i maximální možnou pomoc při nacvičování úkolu.

Ve finále se setkají úspěšní absolventi semifinálových bojů. Pro všechny budou připravené stejné úkoly a vyřazovacím způsobem soutěž dojde ke konečnému výherci. Princip finálového klání bude podobný například Hrám bez hranic.

Více na www.rozhlas.cz/vy­socina.