Hlavní navigace

Souboj v těžké váze: Boj s nadváhou je otázka vůle, nikoli kouzel

[Tisková zpráva] Už pošesté se další účastníci pokusí bojovat s těžkou váhou pod dohledem Kateřiny Cajthamlové a Petra Havlíčka. Severomoravské kvarteto je zajímavé, motivované, čeká se boj rameno na rameni – těsný výsledek se předpokládá. Sledujte šestý Souboj v těžké váze na obrazovkách Televize Prima v pondělí 1. června ve 20.00!

Sdílet

Veronika Baťová a Jaroslav Imrich (oba 22 let) – mladý pár s roční holčičkou. Bydlí na sídlišti v Karviné a těší se na život bez přebytečných kilogramů. Hlavou rodiny je nesporně Veronika, dříve sekretářka, nyní na mateřské dovolené. Problémy s nadváhou měla od puberty, pak ještě přibrala v těhotenství a od té doby jí váha neukázala pod 124 kg! Ale mimochodem – zvítězila v soutěži MISS XXL! Jarek je na tom podobně, má o kilo méně a prý za to může otec kuchař, který ho naučil lásce k jídlům, která obezitu přímo přitahují! Jarek je opravář výtahů, v práci běhá po schodech nahoru dolů, ale tvrdí o sobě, že je spíš líný. Porazí svou lenost? Dokáže se vybičovat a splnit úkoly – snížit objem v pase, shodit tuk, být znovu fit?

Asi u obou platí: nedostatek pohybu, nezdravá životospráva. Do soutěže se přihlásili s vědomím, že je nejvyšší čas s nadváhou něco udělat. Ale až v jejím průběhu pochopili, že s obezitou budou muset bojovat především oni sami! Podaří se jim nakonec zvítězit? Pomůže konzultantka Kateřina? A hlavně – vydrží jim nový styl života i stravování?

Margita Berková má dvě děti, dceru Markétku a syna Honzu. A právě s ním vytvořila tým. Margitě je 37 let a váží 166 kg, její rekord je však neuvěřitelných 205 kg! Kuchařka, barmanka a pekařka se kvůli nadváze ocitla v invalidním důchodu. Spoléhá na svého konzultanta, na zázraky a kouzla, anebo ví, že všechno je o vůli a chtění?

Synovi Honzovi je sedmnáct a na rozdíl od matky problémy s nadváhou nemá – spíš opačné. Dal si proto předsevzetí, že se pokusí zapracovat na své figuře a pod vedením Petra Havlíčka nabere svalovou hmotu. Margita s Honzou žijí v městečku Budišov nad Budišínem. Margita si dala na začátku jasný cíl: Zhubnout minimálně patnáct kilo, zvednout si sebevědomí a najít si práci. Podaří se?

Oba týmy ušly v průběhu soutěže velký kus cesty, divák uvidí sám, že se soutěžícím změnily nejen postavy, ale i názory na jídelníček a představy o zdravém pohybu. Boj s obezitou se nevyhrává každý den. Sledujte proto Souboj v těžké váze v pondělí 1. června ve 20.00 na Primě!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).