Hlavní navigace

Boj ve vzduchu, v aréně i v zaměstnání

[Tisková zpráva] V pátek 4. prosince se mohou diváci Prima kina od 20.00 hod skvěle pobavit při Žhavých výstřelech – dnes už klasické parodii na akční filmy z prostředí armády. Nejlepší pilot námořního letectva, Sean Harley (neboli Charlie Sheen), řečený Machr, odešel od letectva, nyní žije mezi indiány pod jménem Měkká Tlapička a odmítá se vrátit k profesi.

Sdílet

Nakonec však změní názor a na základně se seznámí nejen s kolegy, ale také se sympatickou psychiatričkou Ramadou. Všichni se připravují na tajnou operaci Spící lasička, jejímž cílem je zlikvidovat atomové základny arabského diktátora. Po mnoha milostných i akčních peripetiích Machr svou misi zvládne. Po návratu do indiánského týpí je však vše jinak… Charlieho Sheena hlavní role v tomto snímku rázem zařadila mezi největší hollywoodské hvězdy. Rychle nabytou slávu vzal však po svém, a tak se z něj stal vyhlášený sukničkář. Oženil se mimo jiné s herečkou Dennise Richardsovou, s níž má dvě dcery. Ani to však Charlieho nezklidnilo a v kuloárech se proto mluví o manželské krizi.

Poptávku po pravém hrdinovi z období římského impéria uspokojí v sobotu 5. prosince od 20.00 hod film Gladiátor s Russelem Crowem v hlavní roli. Římský generál Maximus (hraje Russell Crowe) opět dovedl své legie k vítězství na bitevním poli. Válka je vyhrána a on sní o domově a rodině. Umírající vládce Marcus Aurelius má pro něj nicméně ještě jeden úkol. Žádá, aby se generál ujal vlády. Commodus (Joaquin Phoenix), dědic trůnu, žárlí na vládcovu přízeň Maximovi, a nařizuje proto jeho popravu, včetně rodiny. Maximus o vlásek unikne smrti – těžce zraněného ho zachrání otrokáři. Dostane se tak do gladiátorské školy a v aréně jeho sláva den ode dne roste. Rozhodující chvíle přichází, když dorazí do Říma, aby pomstil vraždu ženy a syna a aby zabil nového císaře – krutého Commoda. Klíč k úspěchu je vědět, že silnější než vládcova moc je vůle lidu. Snímek Gladiátor byl oceněn pěti Oskary v kategoriích: Nejlepší film, Herec v hlavní roli – Russell Crowe, Kostýmy, Vizuální efekty a Zvuk. K tomu si pyšní také sedmi nominacemi, a to za režii, kameru, herce ve vedl.roli – Joaquin Phoenix, výpravu, střih, hudba a scénář.

Pro ty, v jejichž oblibě jsou dramata ze života, připravilo Prima kino od 22.15 hod nedělní snímek Její případ o statečném boji neúprosné ženy proti obtěžování na pracovišti. Všechno, co Josey Aimesová chce, je slušná práce, která jí umožní postarat děti. Místo toho však zažívá strach, urážky, obtěžování, ponížení, útoky a sprosté nadávky. „Ber to jako bys byla chlap!“ – tak zní rada od jejího šéfa. Josey se však k problému postaví jako hrdinka a začne rány vracet zpátky. Tímto odstartuje první případ žaloby za sexuální obtěžování v historii. Emotivní příběh o boji proti předsudkům má za zásluhu novozélandská režisérka Niki Carová, která je považována za jednu z nejpozoruhod­nějších nastupujících režijních osobností filmového světa. Za sebou má mnoho oceněných snímků, mezi jinými např. Pána velryb. Ani film Její případ nezůstal bez povšimnutí: byl nominován na Oskara v kategorii Herečka v hlavní roli – Charlize Theronová a Herečka ve vedl.roli – Frances McDorma.