Hlavní navigace

Bonus na webu České televize – retro seriál Vyprávěj ti nastavuje zrcadlo

[Tisková zpráva] Na informacemi nabitém webovém speciálu www.ceskatelevize.cz/vypravej připravila Česká televize od pondělí 30. 11. další ojedinělou bonusovou aplikaci: „elektronickou pohlednici“, která vezme všechny na cestu do minulosti.

Sdílet

Pomocí „retrokalkulačky“ již mohou uživatelé webu srovnávat ceny vybraných produktů v letech 1974 až 2007 a udělat si tak představu, kolik co stálo ve srovnání s cenami dnešními.

Pro sentimentální pamětníky připravila Česká televize „elektronickou pohlednici“, kterou budou moci diváci „nastavit zrcadlo“ svým známým a kamarádům a připomenout si tak časy dávné a minulé. Prostřednictvím televizního hlasatele Alexandra Hemaly tak okusí atmosféru normalizačních výčitek a pobídek.

„Vždycky, když se podívám na pokračování seriálu Vyprávěj, tak mně zatrne, že se snad natáčelo u nás doma, a že se čas zastavil. Na jedné straně, zaplať pánbůh, že se nezastavil, ale na druhé straně byla to doba mého dospívání, prvních známostí, výletů s kamarády, diskoték a jiných radovánek. Že to bylo velmi tísnivé – tak to mě napadá, když si každý týden dovolím ten luxus se do těch let přenést. Atmosféru, myslím si, tvůrci tohoto seriálu skvěle zachytili,“ říká Alexander Hemala.

Premiérové díly retro seriálu Vyprávěj vysílá ČT1 vždy v pondělí od 20:00 hodin, Film o seriálu Vyprávěj v neděli 6. prosince od 15:30 hodin.