Hlavní navigace

BonusWeb - nejčtenější server ze světa počítačových her a IT

[Tisková zpráva]

Sdílet

BonusWeb – nejčtenější server ze světa počítačových her a IT

BonusWeb (http://www.bo­nusweb.cz), denní zpravodaj ze světa počítačových her a hardware ze stáje Mobil Media a.s., se stal v prosinci nejčtenějším serverem ve všech oblastech, na které se zaměřuje. Díky svému dynamickému růstu se autorům podařilo přilákat na stránky BonusWebu více unikátních návštěvníků denně než na kterýkoliv jiný server zaměřující se na oblast počítačových her, ale i na oblast IT.

„Jsme rádi, že rozšíření záběru našich stránek o články z oblasti hardware jako jsou recenze grafických karet a počítačových sestav, informace o novinkách, tipy a triky k přetaktovávání a podobně, návštěvníky zaujaly a zároveň nám pomohly přilákat nové čtenáře,“ uvedl šéfredaktor serveru Zdeněk Polách. „Tyto výsledky potvrzují, že nejvíce lační po informacích o hardware jsou čtenáři herních serverů, kteří se na jejich základě také rozhodují v počítačových prodejnách. Kupujete-li si počítač do kanceláře, nepotřebujete nejlepší grafickou kartu na světě, nejčistší zvukový výstup a nejrychlejší procesor, pro řadu počítačových hráčů je však vše z výše uvedeného nezbytností,“ doplnil. Svou budoucí pozici si hodlá BonusWeb udržet i do budoucna. „Rozšiřovat záběr serveru už není příliš možné. Profilujeme se jako vstupní brána počítačového hráče do světa internetu, nabízíme mu spoustu informací a služeb s přidanou hodnotou jako jsou downloady, češtiny do her či plné hry zdarma. Každopádně nikdo není dokonalý a naší příští metou je publikování většího množství informací ze světa počítačovách her, herních konzolí a hardware,“ nastínil Polách.

„Jsem rád, že se nám nyní vrací naše trpělivost a důvěra, kterou jsme v tento projekt vložili. BonusWeb jsme začali podporovat proto, že jsme věřili v jeho významný růstový potenciál. Naším cílem je dále posilovat pozici BonusWebu jako nejlepšího a nejčtenějšího zábavního portálu na českém Internetu,“ uvedl předseda představenstva Mobil Media a.s. Pavel Bořkovec.

O serveru BonusWeb

BonusWeb je s počtem téměř 2 milionů shlédnutých stránek s odstupem nejčtenější herní portál nabízející na českém internetu nejvíce informací a prvků, po nichž počítačový hráč lační. Od prosince 2000 jde navíc o nejnavštěvo­vanější server nabízející informace ze světa hardware. Na přípravě se podílí čtyři stálí redaktoři a zhruba dvě desítky externistů.

Vydavatelem serveru je firma Mobil Media a.s., která provozuje mimo jiné servery Mobil.cz (http://www.mo­bil.cz) – nejčtenější technické zpravodajství na internetu, Pandora.cz (http://www.pan­dora.cz) – server umožňující si založit zdarma e-mailovou diskuzní konferenci, a také úspěšný bazarový server Jarmark.cz (http://www.jar­mark.cz). BonusWeb je přitom v současné době nejdynamičtěji rostoucím serverem provozovaný společností Mobil Media.

Společnost Mobil Media a.s. se v lednu 2001 stala součástí vydavatelského domu Mafra, a.s.