Hlavní navigace

Borat a Casanova tváří v tvář

[Tisková zpráva] Akční thriller Tváří v tvář zahájí v pátek od 22.55 hod. v Televizi Prima pravidelnou dávku víkendových filmů Prima kina. Agent FBI Sean má v něm nevyřízené účty s psychopatickým teroristou Castorem, který mu v minulosti náhodou zabil syna. Od té chvíle se Sean žene za pomstou. Po dramatické přestřelce Sean vítězí a nebezpečný terorista se v komatu ocitá v tajné vězeňské nemocnici. Najevo však vyjde navíc skutečnost, že zločinec ještě stihl umístit v LA biologickou zbraň, kterou časovaný spínač odpálí přesně za šest dní.

Sdílet

Je třeba zabránit katastrofě, a tak s pomocí nejmodernější technologie vědci transplantují Seanovi tvář zločince. V tomto dokonalém přestrojení má agent zjistit od spolupachatelů, kde leží nebezpečná zbraň. Záměna tváří zneškodněním bomby však zdaleka nekončí a agenta FBI čekají ještě mnohé perné chvíle. Zvlášť když se jeho nepřítel nečekaně probral z nevědomí. V hlavních rolí dvou soků se objeví John Travolta a Nicolas Cage. Druhý z nich původně odmítl roli teroristy, protože nechtěl hrát zápornou postavu. Až když mu producenti vysvětlili, že většinu času bude jeho postava kladná, na nabídku přistoupil.

Na nejnovější zpracování příhod slavného svůdníka se mohou diváci těšit v sobotu od 20.00 hod. Snímek Casanova zavede do Benátek 18. století. Casanova se v něm představí jako legendární dobrodruh, jehož milostné úspěchy se staly inspirací pro tucty dalších generací svůdců. Hlavní partnerkou mu bude nejnadanější spisovatelka své doby, která čekala na vzácného muže s opravdovým pochopením pro věrnost a vášeň. Když Giacomo Casanova pozná Francescu Bruni, najde svůj ideální milostný protějšek a podléhá poprvé jediné ženě, jež kdy odolala jeho šarmu a odmítla milostné nabídky. Aby získal její srdce, musí se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. Dobrodružství italského svůdce láká režiséry od nepaměti. V němé verzi příběhu z roku 1918 si v jedné z vedlejších rolí zahrál, tehdy ještě pod jménem Arisztid Olt, nesmrtelný představitel Draculy z klasických upírských filmů Bela Lugosi. V nejnovější verzi je k vidění nedávno tragicky zesnulý Heath Ledger.

Od 22.30 hod vezme už potřetí spravedlnost do vlastních rukou Bruce Willis ve Smrtonosné pasti 3. Policista John McClane se vrací a tentokrát se utká v souboji s nebezpečným teroristou, který chce ochromit New York a dostat jeho hlavu. Je totiž bratrem zločince Grubera, jehož McClane sprovodil ze světa ve Smrtonosné pasti 1. McClanovi se navíc zpočátku vůbec nedaří – žena ho opustila, kvůli pití se ocitl ve výslužbě a kolegové si z něho utahují. Ale to se záhy změní právě v okamžiku, kdy chce nebezpečný terorista Johnovu hlavu. Nastraží po celé metropoli bomby a John je donucen plnit jeho úkoly, které se blíží sebevraždě. A protože mu jde opravdu o krk, probudí se v něm jeho zasuté schopnosti, zvlášť když zjistí, že jeho nepřítelem je dávný známý Simon Gruber. Spojence nečekaně získává v Zeovi, majiteli obchůdku v Harlemu. Pomsta však je jen součástí Simonova plánu, v němž jde ve skutečnosti hlavně o zlato. Režisérem třetího pokračování je opět John McTiernan. Film je natočen podle knihy „Troubleshooter“.

Svérázný humor bude hrát prim v neděli od 23.15 hod. v komedii Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu. Borat je šestým nejznámějším Kazachem a nejlepším televizním reportérem Kazašské státní televize, která ho vyšle do USA, aby zde natočil dokument o této zemi. S filmovým štábem se tedy vydá po Spojených státech a uvádí do rozpaků nic netušící lidi, kteří se domnívají, že jsou svědky natáčení skutečného dokumentu pro Kazašskou televizi. Představitel Borata, britský komik Sacha Baron Cohen, jde ovšem tentokrát v drsnosti a politické nekorektnosti svého humoru mnohem dál, než bylo možné v televizní show. Důkazem toho je i skutečnost, že kazašská vláda nemá s tímto filmem nic společného a oficiálně proti němu podala protest. Během natáčení filmu pak byla na Cohena zavolána policie celkem 91 krát. Při předávání Zlatých glóbů Sasha Baron Cohen poděkoval za své ocenění slovy: „Děkuji všem, kteří mě ještě nezažalovali.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).