Hlavní navigace

Lucie Borhyová a Tereza Brodská ambasadorkami TV Nova na Pochodu proti rakovině prsu

[Tisková zpráva] Populární tváře televize Nova Lucie Borhyová a Tereza Brodská se zúčastnily v sobotu 11. června 2011 již jedenáctého ročníku AVON Pochodu proti rakovině prsu. Česká republika se tak opět zařadila po bok více než 50 zemí, v nichž se tato akce pořádá.

Sdílet

Praha, 13. června 2011 – Jedenáctý ročník AVON Pochodu proti rakovině prsu, kterého se opět zúčastnily populární tváře televize Nova – moderátorka Televizních novin Lucie Borhyová a herečka denního seriálu Ulice Tereza Brodská, odstartoval v sobotu 11. června 2011 v pravé poledne ze Staroměstského náměstí. Pražské ulice zaplavily davy v růžových tričkách, na nichž letos zářil do dálky nápis JDU jako odpověď na otázku, kterou klade letošní kampaň. Jejím hlavním motivem jsou různé výmluvy, kterými mnohé ženy většinou zakrývají strach z výsledku mamografického vyšetření, a proto se mu raději vůbec nepodrobí.

Již podruhé letos stanuly na startu pochodu i ambassadorky Lucie Borhyová a Tereza Brodská, známé tváře TV Nova, která je hlavním mediálním partnerem této mezinárodní akce. „Jsem ráda, že mohu podporovat projekt, který má smysl a význam a jsou za ním vidět výsledky,“ svěřila se Lucie Borhyová. „Pochod má fantastickou atmosféru, sejde se na něm samozřejmě spousta žen, ale i mužů a celých rodin. Akci provází neuvěřitelně silná energie, kterou ještě umocní závěrečné vypouštění balónků. To se těžko popisuje, musíte to zažít!“

K nim se již tradičně přidaly další známé tváře – Monika Absolonová, Simona Stašová, Aňa Geislerová, Táňa Vilhelmová, Martha Issová, Lenka Termerová, Dara Rolins a Mahulena Bočanová. „Je úžasný emocionální zážitek vidět, jak se ulice díky tričkům, které fungují jako vstupenka na pochod, zbarví dorůžova. Je to krásný pocit vědět, že projekt pomáhá zvítězit nad touto zákeřnou nemocí, i kdyby se to týkalo jen jediné ženy,“ prohlásila herečka Tereza Brodská.

V České republice postihne každoročně rakovina prsu zhruba 6000 žen a 2400 z nich na toto onemocnění zemře.Pochody proti rakovině prsu už vynesly zhruba 40 milionů korun, jež jsou určeny i na ozdravné pobyty pacientek, ale hlavně na prevenci. Včasné diagnostikování karcinomu prsu totiž mnohonásobně zvyšuje naději na vyléčení. U nás zdravotní pojišťovny hradí screeningové vyšetření ženám od 45 do 69 let jednou za dva roky. Ve screeningu jsou zjištěny tři čtvrtiny nádorů v počátečním stadiu, kdy se dá nemoc vyléčit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).