Hlavní navigace

Boxerský duel Kličko – Ibragimov o víkendu v přímém přenosu na Galaxii sport

[Tisková zpráva] Jeden z nejočekávanějších boxerských duelů roku 2008 mezi Vladimirem Kličkem a Sultanem Ibragimovem uvidí fanoušci boxu i ostatní diváci o nadcházejícím víkendu na Galaxii sport. Přímý přenos z newyorské Madison Square Garden začíná v neděli 24. února ve 2:30 hodin ráno našeho času (pro aktuální informace sledujte www.galaxie-sport.cz).

Sdílet

Praha x. února 2008 – Galaxie sport připravila na neděli 24. února pro fanoušky a ostatní příznivce boxu velkolepou podívanou. Od 2:30 hodin ráno našeho času bude přenášet živě sobotní (23. 2.) večer profesionálního boxu z newyorské Madison Square Garden. Na programu je sedm boxerských duelů o celkovém počtu šedesáti tříminutových kol, jejichž vrcholným zakončením bude boxerské utkání, které má sjednotit dva z existujících čtyř titulů v těžké váze. O mistrovský pás se v něm utkají reprezentanti postsovětské boxerské školy Ukrajinec Vladimir Kličko a Rus (rozený Dagestánec) Sultan Ibragimov. Jednatřicetiletý Kličko obhajuje titul organizace IBF, o rok starší Ibragimov je mistrem světa WBO.

Vladimir Kličko vstupuje do ringu s bilancí 49 výher (44ko) a tří proher. Vyhrál sedm duelů v řadě a hořkost porážky nepoznal od dubna 2004, kdy podlehl v pátém kole Lamonu Brewsterovi. Tomu však v posledním duelu oplatil porážku i s úroky.

Sultan Ibragimov doposud neprohrál. Vyhrál 22 soubojů (17ko) a jen v jediném duelu si nepřipsal triumf, a to v červenci 2006, když jeho souboj s Rayem Austinem skončil remízou. Jeho poslední souboj s Evanderem Holyfieldem jsme v říjnu loňského roku měli možnost sledovat na Galaxii sport rovněž v živém přenosu.

Kličko je jasným favoritem. Bude však otázkou, jak se vyrovná s otočeným gardem a rychlými kontry Ibragimova. Jistě se bude snažit bojovat na distanc a bodovat předním direktem. Nadvláda postsovětské školy boxu je v nejprestižnější váhové kategorii naprosto evidentní a Kličko patří k nejuznávanějším boxerům současnosti. Avšak mnoho zasvěcených tvrdí, že na Rusa platí jen Rus, či podobný boxerský styl. Proto lze předpokládat, že duel je otevřený a Ibragimov má velkou šanci vyhrát.

Pohledné a napínavé souboje, včetně pravděpodobných knockoutů, však budeme moci sledovat i v předchozích šesti duelech. Bude to např. souboj nadějného Ustinova v supertíze, boxujícího v německé stáji, nebo 12ti a 10ti kolové souboje ve střední váze. Celá startovní listina slibuje vrcholnou podívanou. Ve všech duelech se totiž střetnou doposud neporažení boxeři na jedné straně s velmi kvalitními soupeři na straně druhé.

Pro přímý přenos boxerského večera se Galaxii sport povedlo získat i vysoce zasvěceného spolukomentátora – našeho nejúspěšnější profesionálního boxera Lukáše Konečného. Ten sice 23. února boxuje v německém Halle proti soupeři z Konga, ale díky časovému rozdílu (New York – Evropa) stihne přijet do pražského studia, a tak diváci budou obohaceni o jeho trefné postřehy a velice zajímavé názory.

Pro diváky, kteří by zápas chtěli vidět, ale nechtějí či nemohou prosedět noc u televizních obrazovek, připravila Galaxie sport sestřih toho nejlepšího. Uvidí ho hned v neděli 24. února od 13:10 do 15:00 hodin.