Hlavní navigace

Brad Pitt na TV Barrandov

[Tisková zpráva] TV Barrandov uvede 28. října 2010 ve 21:25 hodin kultovní film bratří Coenových Po přečtení spalte.

Sdílet

Hollywoodské hvězdy George Clooney, John Malkovich a Brad Pitt v netradiční špionážní komedii, ve které ukradený rukopis spustil lavinu neuvěřitelných událostí. Film v koprodukci USA-Británie-Francie (2008). Dále hrají F. McDormand, T. Swinton, R. Jenkins a další. Režie E. a J. Coenovi

George Clooney a Brad Pitt se setkávají pod režijním vedením Ethana a Joela Coenových (Tahle země není pro starý) v netradiční černé špionážní komedii. Osbourne Cox (John Malkovich) jako operační důstojník CIA bojuje o přežití. Jeho kariéra i manželství už dlouhou dobu nikam nespějí a Ozzieho začne pořádně chápat už jen lahev tvrdého alkoholu. Harry Pfarrer (George Glooney) je domýšlivý úředník ministerstva financí, který za zády své ženy holduje internetové seznamce, udržuje známost s Ozzieho manželkou Katie (Tilda Swinton) a ve sklepě si sám vyrábí sexuální pomůcky.

Když Ozzie definitivně přijde o práci u CIA, rozhodne se ve své slastné nevědomosti napsat vzpomínkovou knihu. Bohužel netuší, že si jeho žena chystá půdu pro rozvod a že z jeho počítače ukradne rukopis. Disk se omylem dostane do rukou potrhlé zaměstnankyně fitcentra Lindy (Frances McDormand) a jejímu natvrdlému kolegovi Chadu Feldheimerovi (Brad Pitt). Oba prosťáčci v tom vidí báječnou příležitost, jak přijít k nějaké hotovosti, a tak nelení a svůj objev nabídnou Rusům! Okamžitě se ovšem spustí řetězec událostí, které ukážou, jak tajné vlastně tajné služby můžou být.