Hlavní navigace

Brad Pitt na TV Barrandov

[Tisková zpráva] TV Barrandov uvede 28. října 2010 ve 21:25 hodin kultovní film bratří Coenových Po přečtení spalte.

Sdílet

Hollywoodské hvězdy George Clooney, John Malkovich a Brad Pitt v netradiční špionážní komedii, ve které ukradený rukopis spustil lavinu neuvěřitelných událostí. Film v koprodukci USA-Británie-Francie (2008). Dále hrají F. McDormand, T. Swinton, R. Jenkins a další. Režie E. a J. Coenovi

George Clooney a Brad Pitt se setkávají pod režijním vedením Ethana a Joela Coenových (Tahle země není pro starý) v netradiční černé špionážní komedii. Osbourne Cox (John Malkovich) jako operační důstojník CIA bojuje o přežití. Jeho kariéra i manželství už dlouhou dobu nikam nespějí a Ozzieho začne pořádně chápat už jen lahev tvrdého alkoholu. Harry Pfarrer (George Glooney) je domýšlivý úředník ministerstva financí, který za zády své ženy holduje internetové seznamce, udržuje známost s Ozzieho manželkou Katie (Tilda Swinton) a ve sklepě si sám vyrábí sexuální pomůcky.

Když Ozzie definitivně přijde o práci u CIA, rozhodne se ve své slastné nevědomosti napsat vzpomínkovou knihu. Bohužel netuší, že si jeho žena chystá půdu pro rozvod a že z jeho počítače ukradne rukopis. Disk se omylem dostane do rukou potrhlé zaměstnankyně fitcentra Lindy (Frances McDormand) a jejímu natvrdlému kolegovi Chadu Feldheimerovi (Brad Pitt). Oba prosťáčci v tom vidí báječnou příležitost, jak přijít k nějaké hotovosti, a tak nelení a svůj objev nabídnou Rusům! Okamžitě se ovšem spustí řetězec událostí, které ukážou, jak tajné vlastně tajné služby můžou být.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).