Hlavní navigace

Branky, body, vteřiny informují diváky už půl století

[Tisková zpráva] I když se mezi pamětníky televizní historie objevuje názor, že svoji premiéru na televizní obrazovce měly Branky, body, vteřiny o pár dní později, bylo by zajímavé v sobotu 11. března 2006 v době, kdy budou sportovní fanoušci na ČT1 nebo ČT24 či ČT4 SPORT sledovat Branky, body, vteřiny, udělat anketu, kdo z nich ví, že právě 11. března, resp. v březnu je to 50 let, kdy se Branky, body, vteřiny, vysílaly poprvé.

Sdílet

V průběhu let se s rozvojem techniky a technologie samozřejmě měnily, jiná je i jejich periodicita. Dlouho se vysílaly pouze o víkendu, určitou dobu měly i jiný název, Branky, body, sekundy. Od poloviny devadesátých let minulého století jsou nedílnou součástí denního zpravodajství. Vždy ovšem měly stejnou ctižádost. Poskytnout divákům specifickou televizní formou a co nejkvalitnějším způsobem aktuální informace z nejvýznamnějších sportovních událostí doma i ve světě.

Mnoho zajímavého z historie a současnosti vůbec nejstarší televizní zpravodajské relace u nás se mohou diváci dozvědět prostřednictvím chatů se sportovními redaktory a komentátory Vítem Holubcem, Vladimírem Váchou, Vojtěchem Bernatským, Ivanou Bednaříkovou a Robertem Zárubou, které proběhnou on-line na webu ČT – www.ceskatele­vize.cz/chat – od pondělí do pátku 13. – 17. března.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).