Hlavní navigace

Bratři a sestry, proslulý americký seriál na ČT1 – od 10. 9.

[Tisková zpráva] Tahle rodina si problémy servíruje ke každému jídlu. Bratři a sestry, jeden z nejúspěšnějších amerických seriálů poslední doby. Calista Flockhartová, Tom Skerritt, Sally Fieldová a další herecké hvězdy v hlavních rolích. Premiéra na Jedničce od 10. září vždy v sobotu od 18:00 hodin.

Sdílet

Rodinný klan Walkerových vypadá navenek jako vzorová americká rodina. Ale je to jen zdání, neboť pod povrchem to neustále vře. A řada skrývaných tajemství a nepěkných překvapení vychází najevo při rodinných sešlostech, kdy na ně není nikdo připraven…

Po smrti otce Williama Walkera (Tom Skerritt) se ukáže, že nebyl žádný světec v soukromém ani pracovním životě. Matka Nora Walkerová (Sally Fieldová) byla vždycky pravou hlavou rodiny, má velmi vyhraněné názory a nesnáší jakékoli korekce. Nejstarší dcera Sarah Walkerová (Rachel Griffithsová) se díky obchodnímu vzdělání stává otcovou nástupkyní v rodinném podniku, má pocit, že její život za nic nestojí. Nejstarší syn Kevin Walker (Matthew Rhys) je otevřeným homosexuálem, což samo o sobě přináší řadu problémů. Svobodomyslná dcera Kitty Walkerová (Calista Flockhartová) se po letech strávených v New Yorku vrací do lůna rodiny, jen obtížně se znovu sbližuje s matkou. Tommy Walker (Balthazar Getty) cele se věnuje práci v rodinné firmě, těžce nese, že ho otec neurčil jako svého nástupce. Nejmladší syn Justin Walker (Dave Annable) je nezaměstnaný feťák, který se nedokáže vzpamatovat z traumat, jež prožil jako voják v Afghánistánu. Jediné dítě Bena a Beth Ridgeových Julia Walkerová (Sarah Jane Morris) se do rodiny dostává sňatkem s Tommym. Nořin bratr Saul Holden (Ron Rifkin) v rodinném podniku hlídá finance. Holly Harperová (Patricia Wettigová) je Williamova bývalá milenka.

Bratři a sestry patří k nejúspěšnějším americkým seriálům poslední doby. Na stanici ABC se v květnu 2011 uzavřela už jeho pátá řada. Česká televize nabídne divákům první 23dílnou řadu od 10. září 2011 na programovém okruhu ČT1 vždy v sobotu od 18:00 hodin.

ČT1 l 10. září l 18:00 l Bratři a sestry – Patriarchát (1/23) premiéra
Kitty Walkerová se po několika letech vrací do Los Angeles, kde přijala místo politické komentátorky v televizi. Rodinnému domu v Pasadeně vládne přísná matka Nora a rodinné potravinářské firmě v blízkém Ojai zase otec William. Kitty se setkává s bratry, právníkem Kevinem, Tommym, jenž pracuje s otcem, a s nejmladším Justinem, který má problémy s drogami. Rodinu doplňuje starší sestra Sarah, již otec přivede do rodinného podniku.

Bratři a sestry na webových stránkách České televize: www.ceskatele­vize.cz/program