Hlavní navigace

Bratři Kličkové exkluzivně na NOVA Sport a VOYO.cz

[Tisková zpráva] NOVA Sport a internetový video portál Voyo.cz odvysílají exkluzivně přímé přenosy boxerských zápasů v těžké váze o titul mistra světa organizace WBC resp. WBO, WBA a IBF: Vitalij Kličko – Dereck Chisora a Vladimir Kličko Jean – Mark Mormeck.

Sdílet

Praha 6. února 2012 – Bratři Kličkové v profesionálním boxu jasně vládnou těžké váze. Drží všechny 4 nejprestižnější tituly světových šampionů a celý svět čeká, kdy jejich nadvláda padne. Ostře sledované jsou duely staršího Vitalije, který letos v létě oslaví už 41. narozeniny. Vitalij Kličko se po čtyřleté pauze vrátil do profesionálního ringu v roce 2008 a od té doby nepoznal hořkost porážky. Na jeho boxerkách padli takoví boxeři jako Samuel Peter, Chris Arreola či Shannon Brigs. Pouze dva z osmi Kličkových soupeřů se v éře jeho comebacku dokázali doboxovat až do posledního kola.

Jako další v řadě se držiteli pásu WBC staví britský boxer narozený v Zimbabwe, Derek Chisora, a ani u tohoto souboje nechybí tradiční ostré předzápasové slovní přestřelky. Chisora se nechal slyšet, že Kličkové zabili sport, který miluje. Sám prý jede do Německa s jediným cílem – ukončit panování Klička. V utkání je ale spíše outsiderem. V ringu má bilanci 15 vítězství a 2 porážky, zatímco Kličko se může pochlubit 43 výhrami, ve kterých si připsal hned 40 knockoutů.

Velmi očekávané utkání mezi Vitalijem Kličkem a Derekem Chisorou se koná v sobotu 18. února 2012 v olympijské hale v Mnichově. Přímý přenos můžete sledovat na NOVA Sport od 23:00. Kompletní galavečer boxu, včetně jednotlivých předzápasů, bude přenášen živě na Voyo.cz už od 20:50, a to zdarma v rámci zkušebního období.

Obhajoba mistrovských pásů čeká také mladšího z bratrů Vladimira. Držitel titulů organizací WBA, IBF a WBO nastoupí 3. března 2012 proti francouzskému soupeři Jeanu-Markovi Mormeckovi. S ním měl boxovat už v prosinci 2011, ale titulový souboj přerušila ledvinová kolika ukrajinského boxera a Kličko se musel podrobit operaci. Vladimir Kličko prohrál naposledy v roce 2004, od té doby si připsal 14 výher. V posledním utkání zkompletoval sbírku titulů, kterou vlastní oba slavní bratři, když s Davidem Hayem vybojoval pás WBA.

Vladimir Kličko se Mormeckovi postaví v ringu v sobotu 3. března 2012 v Düsseldorfu. Také tento zápas v přímém přenosu odvysílá exkluzivně program NOVA Sport a portál Voyo.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).