Hlavní navigace

Bratrstvo neohrožených – legendární válečný seriál na ČT1 – od 19. 5.

[Tisková zpráva] Museli spoléhat jeden na druhého. A svět spoléhal na ně. Slavný americko-britský desetidílný válečný seriál z produkce Stevena Spielberga a Toma Hankse Bratrstvo neohrožených (2001) sledujte od 19. května vždy na ČT1 ve středu večer, první díl od 22:30 hod..

Sdílet

Na ČT HD mohou diváci sledovat seriál v nativním vysokém rozlišení.

Filmové drama vypráví příběhy mužů z elitní výsadkové jednotky, kteří bojují na sklonku 2. světové války v Evropě proti nacistům. Jeho emocionální výpověď umocňuje realistická až dokumentárně pojatá kamera, která vtáhne diváka přímo do válečné vřavy. Seriál byl oceněný Zlatým glóbem nebo prestižní cenou Emmy.

Hrají S. Grimes, D. Lewis, R. Livingston, S. Taylor, D. Wahlberg a další. Režie: 1. díl – Phil Alden Robinson, 2. díl – Richard Loncraine, 3. a 10. díl – Mikael Salomon,4. díl – David Nutter, 5. díl – Tom Hanks, 6. díl – David Leland, 7. a 9. díl – David Frankel, 8. díl – Tony To. www.ceskatele­vize.cz/program

Je červen 1942 a v USA se formuje elitní výsadková jednotka Easy company. Nováčci v čele s nadporučíkem Wintersem vědí, že budou nasazeni do těžkých bojů v západní Evropě. Všichni jsou však plní ideálů a sní o vítězných bitvách, ačkoliv vědí, že vše není tak, jak by mělo být. Za dva roky je opět červen – roku 1944 a nastává den D. Výsadkáři nastupují do letadla vstříc nejistému osudu. Před nimi se tyčí atlantický val – pevnost Evropa, který nacisté považují za nedobytný. Brzy na ně čekají skutečná vítězství i první setkání se smrtí. Vítězství u Arnhemu je zastíněno zprávou, že Němci prolomili bitevní linii v Ardenách a oni musejí zase na frontu. Čeká je mrazivý prosinec 1944 spojený s nedostatkem teplého oblečení, potravin a munice. Výsadkáři však vydrží německé bombardování a pokračují v boji i za cenu velkých ztrát.

Z původního počtu zůstává jen polovina výsadkářů, které doplňují nováčci. Všichni toho mají po krk, ale přesouvají se do Německa. Po osvobození koncentračního tábora, tváří v tvář utrpení druhých, si nicméně znovu uvědomují, zač bojují. Tentokrát už vědí, že to nebude trvat dlouho a vrátí se domů. Sice s draze zaplacenými zkušenostmi, šrámy na těle i na duši, ale s krásným přátelstvím, které se zrodilo ve chvílích společně prožitého utrpení.