Hlavní navigace

BreezeMAX od Alvarionu je WiMAX Certified

[Tisková zpráva] Brno 29. 6. 2006 – společnost INTELEK dnes oznámila, že zařízení řady BreezeMAX izraelské společnosti Alvarion byla certifikována organizací WiMAX Forum a nesou nyní označení „WiMAX Certified“. Certifikace potvrzuje shodu zařízení s normami IEEE 802.16 a ETSI HiperMAN a 100% úspěch v sérii testů interoperability s dalšími produkty.

Sdílet

Certifikovány byly produkty řady BreezeMAX 3500 CPE pro pásmo 3,5 GHz. Certifikovaná zařízení BreezeMAX využívají metodu přenosu FDD (Frequency Division Duplex) a jsou postavena na čipu Intel PRO/Wireless 5116. Testy provedla nezávislá společnost Cetecom, která byla WiMAX Forem ustanovena jako certifikační laboratoř oprávněná vydávat certifikáty pro WiMAX. Výsledky potvrzují, že daná zařízení jsou plně ve shodě s normami IEEE 802.16 a ETSI HiperMAN a prošla úspěšně testy interoperability se zařízeními jiných výrobců.

„Přestože je BreezeMAX od Alvarionu zdaleka nejrozšířenějším wimaxovým řešením u nás, dosud se řadil pouze do kategorie prewimax, tedy produktů, které jsou vyrobeny podle normy IEEE 802.16, ale u nichž nebyla potvrzena interoperabilita se zařízeními ostatních výrobců,“ uvedl Ing. Ivo Kraváček, ředitel společnosti INTELEK. „Certifikace WiMAX Forem je tak významným krokem, který podpoří další rozvoj WiMAXu a jistě přispěje k šíření bezdrátového broadbandu v České republice,“ dodal Kraváček.

Zařízení BreezeMAX od Alvarionu se v České republice instalují od jara roku 2005 a v současné době jsou základem několika desítek instalací wimaxových sítí u nás. Čeští poskytovatelé internetu s úspěchem využívají BreezeMAX v pásmu 3,5 GHz ke spolehlivému a garantovanému připojení jak firemních, tak domácích uživatelů a k provozu hlasových služeb na bázi VoIP (Voice over Internet Protocol).