Hlavní navigace

Bridgetin deník a Hanksova Zelená míle

[Tisková zpráva] V pátek 4. června se od 22.15 hod odkryje prostor pro silné nátury při sledování kriminálního dramatu Vrah od Green River. Mladý detektiv Dave dostane svůj první případ, když je v řece Green River nalezeno několik těl prostitutek. Dave požádá o pomoc bývalého vrchního vyšetřovatele Roberta Keppela, který vyřešil případ Teda Bundyho, známého sériového vraha. Tento zločinec svým obětem odřezával hlavy a nyní čeká na elektrické křeslo. Detektivům však ještě před svou smrtí sám nabídne pomoc při dopadení neznámého vraha. Protože je Bundy studovaný a velice inteligentní, v mnohém opravdu navede muže zákona na správnou stopu. Tento sadistický sériový vrah pomůže najít jednoho podezřelého, který ovšem projde detektorem lži... Film byl natočen podle skutečné události.

Sdílet

V sobotu nabídne od 20.00 hod usměvavý oddech slavná romantická komedie Deník Bridget Jonesové s Renée Zellwegerovou, Colinem Firthem a Hughem Grantem v hlavních rolích. Život plnoštíhlé třicítky Bridget, která si ze všeho nejvíc přeje shodit pár kil a najít pravou lásku, se hemží trapasy. Nejprve se zamiluje do svého pohledného šéfa, ale pak zjistí, že ten si chtěl jenom užít a ve skutečnosti hledá Bridgetin pravý opak – krásnou, štíhlou, úspěšnou a bohatou ženu. Zklamanou hrdinku ještě k tomu dorazí její matka, která touží po vdavkách své dcery, a tak ji seznámí s podivným právníkem ve svetru s jelenem. Najde i přesto nakonec Bridget přeci jen toho pravého? S postavou Bridget Jonesové se seznámili nejprve čtenáři britského deníku Independent, kteří si mohli každý týden přečíst vtipnou, suchým humorem nahlíženou kapitolu z deníku mladé, svobodné ženy s nevídaným talentem na maléry a trapasy. O rok později vznikla knížka a její mimořádný úspěch rozhodl o cestě na filmové plátno. Herečka Renée Zellweger kvůli roli přibrala 10 kilogramů a naučila se britský přízvuk. Její výkon jí pak vynesl nominaci na Oskara.

Sobotní noc okoření od 22.15 hod adrenalinovými zážitky třetí pokračování slavné závodnické série – snímek Rychle a zběsile:Tokijská jízda. Hlavní postava Sean Boswell se kvůli nebezpečnému koníčku dostane do potyčky se zákonem a odjede do Tokia. Touha po vůni pálících se pneumatik a adrenalinových zážitcích ho však ani tam neopustí, a tak se nakonec Sean dostane opět do potíží. Cena za prohru v souboji s tokijským šampiónem v driftingu, za kterým navíc stojí japonská mafie, je totiž příliš vysoká. Zajímavostí filmu je, že během natáčení poslali kaskadéři na vrakoviště více než 100 aut. Všechny závodnické a driftingové kousky ve filmu jsou pak dílem profesionálních řidičů bez použití počítačových efektů.

Neděle představí Toma Hankse v roli bachaře v mysteriózním dramatu Zelená míle. Od 20.00 hod v něm diváci prožijí neuvěřitelný příběh vězeňského dozorce Paula, který se setká s obrovským černochem Johnem, odsouzeným k smrti za vraždu dvou malých dětí. Paulovi však chování Johna připadá podivné – údajný vrah je citlivý a bojí se spát potmě. Navíc se ukáže, že tento muž disponuje zázračnými léčebnými schopnostmi a že jeho odsouzení za hrůzný čin lze docela dobře zpochybnit. Kde je vlastně pravda a proč si přeje John zemřít? Snímek byl natočen podle předlohy slavného spisovatele Stephena Kinga a vynesl si hned 4 nominace na Oskara: Nejlepší film, Herec ve vedlejší roli, Zvuk a Scénář.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).