Hlavní navigace

BRITOVÉ SE MOHOU ZAČÍT REGISTROVAT K PŘÍJMU NOVÉ GENERACE TELEVIZNÍHO VYSÍLÁNÍ BT VISION OD BT

[Tisková zpráva] Společnost BT (British Telecommunications plc) oznámila, že své celostátní televizní vysílání nové generace bude nabízet pod názvem BT Vision. Tento produkt, který bude k dispozici od podzimu tohoto roku, bude jako první na světě kombinovat digitální terestrické vysílání s možností sledování filmů, televizních pořadů a hudby na objednávku a využití interaktivních služeb. Již nyní se však mohou na stránkách www.bt.com/btvision registrovat první britští zájemci, využívající broadbandové připojení k internetu od BT.

Sdílet

BT uzavřela smlouvu na dodávky obsahu pro BT Vision s vedoucím výrobcem televizních pořadů Endemol, která poskytne vysílací licence na televizní pořady a vyrobí nový interaktivní obsah. BT rovněž v poslední době podepsala dohody o poskytnutí licencí na vysílání pořadů pro děti a výrobu interaktivního obsahu se společností Cartoon Network.

BT Vision bude moci rovněž využít výhod již uzavřených dohod o poskytování obsahu s některými z největších společností svého druhu, jako například BBC Worldwide, Paramount a Warner Music Group, dokumentárním kanálem National Geographic Channel a s vedoucími televizními společnostmi vyrábějícími pořady pro děti HIT Entertainment a Nelvana. V průběhu roku, s tím, jak se bude přibližovat zahájení vysílání, bude BT postupně informovat o uzavírání dohod s dalšími významnými společnostmi.

Zákazníci BT Vision si tak budou moci vybrat ze širokého spektra filmů, muziky a televizních pořadů na objednávku, stejně jako využívat přelomových interaktivních a komunikačních služeb, a to vše prostřednictvím jejich televizních přijímačů. Bude se jednat o první službu svého druhu na světě, která bude kombinovat přístup k terestrickým digitálním kanálům vysílajícím „vzduchem“ s videem na objednávku poskytovaným prostřednictvím broadbandového připojení. Tato unikátní kombinace, jejíž provoz bude zajišťovat softwarová platforma firmy Microsoft a set-top boxy vedoucí světové firmy firmy Philips, přinese zákazníkům obrovskou možnost výběru, větší kontrolu a pohodlí. Na rozdíl od ostatních placených televizních kanálů nebude zaveden žádný povinný měsíční poplatek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).