Hlavní navigace

Brněnské setkání prezidentů na obrazovkách ČT

[Tisková zpráva] Debaty ze studia, živé vstupy moderátorů, reportáže. Celý den bude v pátek 25. května 2007 Televizní studio Brno České televize přinášet aktuální informace z brněnského setkání středoevropských prezidentů. Vysílání kanálu ČT24 přebírá redakce zpravodajství úderem deváté hodiny a pražským kolegům ho vrátí těsně před Událostmi, které začínají v sedm hodin večer. Součástí vysílání je i devadesátiminutový přímý přenos ze slavnostního ceremoniálu na brněnském náměstí Svobody, který začíná v 10 hodin dopoledne. Z Prahy se počínaje 12. hodinou přihlásí pouze každou celou hodinu zprávy.

Sdílet

ysílání na ČT24 předchází ještě živě vysílané Dobré ráno z Moravy a Slezska, které v brněnském studiu Typos startuje v šest hodin ráno. Také tento ranní pořad bude plný informací o setkání hlav středoevropských států. Více než o politice a oficiálních setkáních ale budou jeho hosté spíše odkrývat zákulisí příprav setkání a další zajímavosti. Exkluzivním hostem Dobrého rána bude bývalý slovenský premiér Mikuláš Dzurinda. Moderování speciálu Dobrého rána se ujmou Jan Souček a Michal Fila.

A kam se diváci prostřednictvím ČT24 během celého dne podívají? Živé vstupy jim přiblíží dění nejen na brněnském náměstí Svobody, ale také na letišti v Brně-Tuřanech, v místě jednání summitu na brněnském výstavišti či v Mahenově divadlě, kde bude pro prezidenty připravený večerní program. Ze studia budou celým dnem provázet dvě moderátorské dvojice: Jiří Václavek – Petr Malý a Eva Hanzlová – Michal Fila. Jejich hosty budou politologové, zahraniční komentátoři, odborníci na protokol atd.

Živé vstupy a přímé přenosy jsou nedílnou součástí práce redakce zpravodajství Televizního studia Brno ČT. Zkušeností s jejich vysíláním mají lidé z jejího týmu dostatek. A nejedná se pouze o Dobré ráno z Moravy a Slezska a nebo o mimořádné zpravodajství z povodní. Redaktoři a reportéři z Brna živě vstupují do regionálních i celostátních zpráv prakticky denně. Převzetí celodenního vysílání je ale novinkou. „Rozhodně je to něco, co jsme zatím z Brna nedělali,“ říká šéfredaktor brněnské redakce zpravodajství Roman Ondrůj. „Bude to zejména obrovský tlak na moderátory, protože na nich bude z velké části záležet, jak vysílání dopadne. Děláme všechno proto, aby třináctihodinové vysílání bylo dobré jak technicky, tak obsahově.“