Hlavní navigace

Brněnský ČEDOK autorizovaným prodejcem MEGABUS.cz

[Tisková zpráva] Dalším autorizovaným prodejcem portálu Megabus.cz, provozovaného společnosti Asiana a oceněného v letošní soutěži IT Produkt 2008, je brněnská pobočka cestovní kanceláře Čedok. Klienti z jižní Moravy už nebudou muset pro ověření Megabuskarty cestovat do Prahy.

Sdílet

Praha, 21. ledna 2008 – Cestovní a dopravní agentura ASIANA oznámila, že dalším autorizovaným prodejcem služeb jejího portálu Megabus se stala pobočka cestovní kanceláře Čedok v Brně. Zákazníci si v ní budou moci ověřit Megabuskartu, dobít její kredit a zakoupit jízdenky na všechny spoje Asiany. „K tomuto kroku jsme přistoupili z důvodu trvale rostoucí obsazenosti našich autobusů a zájmu Brňanů o naše služby na lince Praha – Brno a Brno – Karlovy Vary“ vysvětluje generální ředitel Asiany Alexej Litvin a dodává: „Až do dnešního dne museli klienti z Brna cestovat pro ověření údajů na nové Megabuskartě na naši nejbližší pobočku do Prahy. Nyní si ji mohou autorizovat v Čedoku přímo v centru Brna a využít k tomu i naše další služby.“ Ředitelka CK Čedok Brno Yvonne Zelníčková se přidává: „Klientům naší CK se tímto značně zjednodušují podmínky a získání Megabuskarty se tak stává pohodlným i pro zákazníky z jižní Moravy, neboť odpadá nutnost absolvovat dlouhou cestu do Prahy z důvodu ověření karty, což každý jistě ocení.

Portál Megabus.cz se stal finálovým produktem soutěže IT Produkt 2008, kterou vyhlašuje IDG, vydavatel časopisu Computerworld. „Hlavní přínos jsme viděli v systému rezervace v reálném čase a propojení operátorek s terminály v autobusech a webovým portálem,“ uvádí důvody rozhodnutí poroty Martin Noska z Computerworldu. „Za další plusy pak považujeme možnost cestování bez jízdenky, platnost čipových karet pro všechny spoje na Megabus.cz a lowcost cestování autobusy s možností pružné změny cen dle obsazenosti.“

Cílem soutěže IT Produkt je vyzdvihnout takové IT produkty, které se díky svým vlastnostem významně odlišují od konkurenčních řešení stejné kategorie. K úspěchu soutěžního software přispívá inovativní pojetí, výrazně zjednodušené ovládání nebo příznivá cena.

Podrobné informace o službách Megabus.cz jsou k dispozici na: http://megabus­.cz/index.php?ac­tion=vFaq